1 Saatte Para Kazanma (9 Yöntem)

1 saatte para kazanma yollarını mı araştırıyorsunuz? O zaman doğru yerdesiniz. Bir saat içinde evden internet sayesinde para kazanabileceğiniz tüm yolları ele aldık.

Teknoloji gelişmeye başladıkça para kazanma yöntemleri de kolaylaşıyor. Kolay yoldan para kazanmak ister misiniz? İnternet üzerinden evinizde hem ek gelir elde edebilir hem de ev ekonomisine katkıda bulunabilirsiniz. İş yerinde, evinizde, dışarda ya da arkadaşlarınızla otururken bir saat içinde para kazanma yöntemlerinin hepsini ele aldık. Yöntemleri inceleyerek günlük ne kadar kazanabileceğinizi kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz. Hadi gelin bir saat için de para kazanmaya başlayın.  

Evde Para Kazanma (Yatırımsız)

Evde televizyon izlerken, sohbet ederken ya da otururken para kazanmak kulağınıza çılgınca gelebilir. Ancak birçok kişi alttaki yöntemleri kullanarak ek gelir elde etmeye başladı. Sadece internet bağlantısı, bilgisayar ya da akıllı cep telefonuna sahip olmanız yeterli. Bu koşulları sağlıyorsanız alttaki yöntemler sayesinde evde para kazanmaya başlayabilirsiniz.

1. Sesli Kitap Para Kazanma

Sesli kitap sayesinde para kazanmaya başlayabilirsiniz. Kitapları sesli bir şekilde okumaya başlayın. Kitabı seslendirdiğiniz de her gelen dinleyiciden para kazanmaya başlayabilirsiniz. Ancak bu yöntemle para kazanmak için sesinizin ve telaffuzunun düzgün olması gerekir.  Ayrıca ses donanımlarına da sahip olursanız sesli kitap üzerinden para kazanmaya başlarsınız. Kitap seslendirmesinde en az 100 TL gelir elde edersiniz.

2. Swagbucks Para Kazanma

Para kazanma yöntemlerinden bir diğeri ise Swagbucks olarak karşımıza çıkar. Swagbucks sayesinde anket cevaplayabilir, alışveriş yapabilir ve oyun oynayabilirsiniz. Uygulamada ne kadar fazla süre geçirirseniz o kadar çok para kazanırsınız. Birçok farklı kategoride ücretli görev yaparak ek gelir elde edersiniz. İlk defa üye olan olan kişiler başlangıçta 10 dolar kazanır. Günlük 150 TL ile 300 TL arasında ek gelir elde edebilirsiniz.

3. Surveoo Para Kazanma

Anket cevaplayarak evden para kazanmanızı sağlayan bir başka uygulama ise Surveoo olarak bilinir. Paypal, Amazon ya da banka havalesiyle bakiyenizi hesabınıza aktarabilirsiniz. Üstelik anket başına 190 TL kazanma şansınız var. İlk kayıt olduğunuzda ucuz anketler doldurmak zorunda kalırsınız. Zaman geçtikçe anket üzerinden kazanacağınız para miktarı artmaya başlayacaktır.

4. Online Video Ya Fotoğraf Satarak Para Kazanma

İnternet üzerinden kolay bir şekilde para kazanmak için video ya da fotoğraf satışında bulunabilirsiniz. Yüksek çözünürlük ile çekilen fotoğraf ya da videolarınızı Shutterstock, iStock, BigStock gibi online mağazalarda kolayca satışa çıkartın. Her indirme başına belirli oranda ücret kazanmaya başlayın. Ne kadar indirme sayısı fazla olursa o kadar fazla ücret kazanırsınız. Günlük en az 200 TL ek gelir elde edebilirsiniz.

5. Sosyal Medya İle Para Kazan

Son zamanlarda birçok kişi tarafından tercih edilen evden para kazanma yöntemlerinden biri. Youtube kanalı, Tiktok canlı yayını ya da Instagram’da içerik üreterek para kazanabilirsiniz. Üstelik konu sınırlaması da yok. Sevdiğiniz bir konu üzerinden kolayca sosyal medyada para kazanabilirsiniz. Burada özgün ve kaliteli içerik üretmek sizleri hızlı bir şekilde zirveye taşır. Sosyal medya üzerinden kazançlar sabit değildir. Hiç para kazanmayabildiğiniz gibi günlük 10.000 TL’de para kazanabilirsiniz. Tamamen ulaştığınız izleyici sayısına bağlı olarak değişir.

6. Özel Ders Ya da Online Kurs Vererek Para Kazanma

Son zamanlarda birçok işlem online olarak gerçekleştirilmeye başlandı. Online ders verebilir ya da kurs oluşturabilirsiniz. Yazılım konusundan yabancı dile kadar birçok alanda eğitim videosu oluşturun. Eğitim videolarınızı Skill Share, Udemy ya da Coursera gibi platformlarda paylaşın. İzleyiciler kurslarınıza ilgi gösterdikçe para kazanın. Özel online kurs vermek istemiyorsanız özel ders ile saatlik 200 TL kazanabilirsiniz. Sadece başarılı olduğunuz konu seçin ve öğrencilerinizi bularak para kazanın.

7. Online Satış Yaparak Para Kazan

E ticaret platformu giderek büyümeye başladı. Bu büyüyen dünyada yerinizi almak ister misiniz? Üstelik online satış yapmak için elinizde ürün olmasına da gerek yok. Toptancı ile anlaşma sağlayarak alıcı ve satıcı arasında köprü oluşturabilirsiniz. Böylece e-ticaret platformuna giriş yapmış olursunuz. Online satış üzerinden yüksek kazanç sağlamak için kimsenin aklına gelmeyen ve müşterilerin tercih edeceği ürünleri tercih etmelisiniz. Bu sayede günlük 200 TL kazanacağınız gibi 20.000 TL kazançta elde edebilirsiniz.

8. Yarışmalara Soru Yazarak Para Kazanma

Bilgi yarışmaları için soru yazarlığı yapabilirsiniz. Gittiğiniz, gördüğünüz ve kimsenin bilmediği bir konu hakkında soru sormak ister misiniz? Sorunuzu hazırlayın ve ilgili yarışmalara gönderin. Eğer sorunuz beğenilirse soru başına 30 TL ücret kazanabilirsiniz. Böylece ek gelir elde etme şansı yakalarsınız. Diğer yöntemlere göre düşük gelir sağlasa da yapmaya değer.

9. Websitesi İle Para Kazanın

Web sitesi kurmayı denediniz mi? Yazılım bilmiyorum yapamam dediğinizi biliyorum. Oysa ki yazılım bilmenize gerek yok. WordPress sayesinde web sitesi kurabilir ve blog yazarlığı yapabilirsiniz. Dilerseniz yapay zeka kullanarak yazılarınızı ziyaretçilerinizle paylaşabilirsiniz. Ziyaretçileriniz ne kadar fazla olursa geliriniz de o kadar fazla olur. Aylık gelirinizi en az 10.000 TL arttırabilirsiniz. Sabır, disiplin ve özgün olmak size büyük kazançlar sağlayabilir.

İnternetten Para Kazanma

İnternetten para kazanmak artık kolay hale geldi. Dilediğiniz gibi para kazanmaya başlayabilirsiniz. Anket doldurarak, oyun oynayarak ya da eğitim vererek internet ortamından kolayca para kazanmaya başlayın. Yaptığınız işten sıkıldınız ya da size getirdiği gelir yetmiyor mu? O zaman internet dünyasına adım atabilirsiniz. İnternet üzerinden para kazanmak için geniş bir alana sahipsiniz. Hangi konuda başarılıysanız o konuya yönelmeniz yeterli olacaktır. İnternetten para kazanmak için alttaki püf noktalarına dikkat edin.

 • Disiplinli ve istikrarlı bir şekilde çalışma sergileyin.
 • Başarılı ve kaliteli işler yapmaya başlayın.
 • Herkesten farklı özgün ve yaratıcı bir düşünceye sahip olmaya çalışın.
 • İnsanların düşünceleri ve en çok yoğunlaştığı konuları belirleyin.
 • Yeteneklerinizi bilin ve geliştirmeye çalışın.
 • Seçtiğiniz yöntem ne olursa olsun her gün düzenli bir şekilde çalışmaya gayret gösterin.

Gerçek Para Kazanma

Gerçek para kazanmak için sadece yaptığınız işle meşgul olmak zorunda değilsiniz. Ek gelir elde etmek için deneyebileceğiniz birçok gerçek para kazanma yöntemleri var. Tişört tasarımı yapabilir, içerik üretebilir ya da e-ticaret platformu üzerinden satış yapabilirsiniz. Başarılı olduğunuz konuları belirleyin. Oyun oynamayı seviyorsanız oyun içinde öğe satışı yapabilir, oyun hesabınızı satabilir ya da oyun içinde para kazanabileceğiniz uygulamalara yönelebilirsiniz.

Ders verme konusunda başarılıysanız online ya da yüz yüze özel ders verebilirsiniz. Araba ya da motora karşı ilginiz varsa Youtube kanalı açabilir, blog sayfası üzerinden bu konu hakkında bilgilendirici yazılar yazabilirsiniz. Gerçek para kazanmak için birçok farklı yol var. Seçeceğiniz yolu sadece siz belirleyebilirsiniz. Eğer ek gelir elde etmek istiyorsanız sadece anket doldurarak ya da reklam izleyerek para kazanma şansınızı değerlendirebilirsiniz.

Yatırımsız Para Kazanma

Para kazanma yöntemleri arasında yatırım ya da yatırımsız iş seçenekleri bulunur. Eğer kenarda birikmiş paranız yoksa ya da paranızı riske atmak istemiyorsanız yatırımsız para kazanma seçenekleri sizin için uygun olabilir. Yatırım olmadan para kazanabileceğiniz alanlar şu şekilde sıralanabilir;

 • Anket doldurma, video izleme, müzik dinleme ya da oyun oynama,
 • Blog sayfası açma,
 • Sosyal medya platformlarında içerik üretme,
 • Kitap yazmak ya da kitap seslendirme,
 • Fotoğraf ve video satışı gerçekleştirme,
 • Online kurs eğitimi verme,
 • Özel ders verme,
 • Logo tasarımı ya da tişört tasarımı yapma,
 • Şirketler için slogan hazırlama,
 • Kişisel danışmanlık hizmeti verme,
 • Gizli müşteri,
 • Eski eşyalarınızın satışını gerçekleştirme,
 • Satış ortaklığı yaparak,
 • Podcast yayını yaparak gelir elde edebilirsiniz.

Bedava Para Kazanma

Para kazanmak basit hale geldikçe yatırım ya da sermayeye ihtiyaç duymazsınız. Evinizde, ofisinizde, otobüste, televizyon başında bedava para kazanabilirsiniz. Bunun için belirli bir saatinizi harcamanız gerekir. Saatinizi harcadıkça geliriniz de ona göre artacaktır. Eğer fotoğraf satışı yapamam, sosyal medya yöneticiliği bana göre değil diyorsanız anket doldurarak para kazanmaya başlayabilirsiniz. Anket dışında video ya da müzik dinleyebilirsiniz. Günlük olarak sürekli gerçekleştirdiğiniz işlerden bu sayede kazanç sağlarsınız.

Yasal Olmayan Para Kazanma Yolları

Yasal olmayan para kazanma yolları sizleri tehlikeli yollara sürükleyebilir. Bu yüzden yasal olmayan hiçbir uygulamayı ya da web sitesini kullanmanızı tavsiye etmiyoruz. Neden dediğinizi biliyorum. Paranızın tamamını kaybetme oranınız oldukça yüksek. Paranızı kaybettiğiniz gibi güvenilir yazılım kullanılmıyorsa kişisel bilgileriniz kötü amaçlı kişiler tarafından ele geçirilebilir. Ayrıca yasal olmadığı için devlet tarafından cezai işlem başlatılır. Bu sebeplerden dolayı hızlı bir şekilde para kazanmak için yasal olmayan yolları tercih etmeyin.

Bankadan Para Kazanma

Bankadan para kazanmak için belirli bir birikmişinizin olması gerekir. Birikmiş paranız varsa kolayca banka üzerinden yatırım yapabilirsiniz. Halka arz edilen hisseleri bankalar sayesinde alabilir, mevduat hesabı ya da günlük faiz işleyen kazandıran hesap açabilirsiniz. Paranızı dövize çevirebilir ya da altın satın alabilirsiniz. Böylece bankada sabit kalan birikmiş paranız bu yöntemlerle sizlere gelir sağlar. Bu yöntemler uzun vadeli ve düşük risk ile kazanç getirir. Yasal bir şekilde banka üzerinden uzun vadede ek gelir elde edebilirsiniz.  

Hızlı Para Kazanma

Hızlı para kazanmak isteyen birçok kişi var. Ancak hızlı bir şekilde yüksek para kazanmak gibi bir kavram maalesef yok. Para kazanmak istiyorsanız sabırlı, disiplinli ve yaratıcı olmanız gerekir. Hızlı para kazandıran yasal olmayan hiçbir yöntemi tercih etmeyin. Bu yöntemler tüm paranızı kaybetmenize neden olabilir. Bu yüzden her zaman uzun vadede düşük riskli size para kazandıracak yöntemleri tercih edebilirsiniz.

Reklamsız uygulamalar nasıl para kazanır?

Uygulamalar ve web siteleri reklam sayesinde para kazanır. İzleyici ve kullanıcı sayısı ne kadar fazlaysa reklam sayısı ve getirisi o kadar fazla olur. Uygulamada reklam yoksa bağlı pazarlama, uygulama içi satın alma, sponsorluk ya da abonelik modeli üzerinden para kazanılır.

Gerçek para kazandıran oyunlar hangileri?

Oyun oynamayı seviyorsanız Second Life, MistPlay, Legend Of Constellations gibi oyun içinde para kazandıran oyunları tercih edebilirsiniz. Oyun içinde para kazanamıyorsanız PUBG, LOL gibi oyunlarda turnuvalara katılarak gelir elde edebilirsiniz.

Evde çalışarak nasıl para kazanılır?

Evde çalışarak para kazanabileceğiniz birçok farklı yöntem bulunur. Online ders, online kurs, tişört tasarımı, anket doldurma, e-ticaret satışı, fotoğraf ve video satışı, eski eşya satışı, logo ve reklam yazarlığı gibi yöntemleri deneyerek kazanç elde edebilirsiniz.

Görev yap para kazan nedir?

Görevleri tamamlayarak para kazanmanıza olanak sağlar. Instagram takip et, yorum yap, Youtube video izle, gmail hesabı aç, fotoğraf çek gibi basit görevler bulunur. Bu görevlerin büyüklüğüne göre geliriniz ona göre artar.

Yorum yapın