Dask Eksper Ne Zaman Gelir?

Dask zorunlu deprem sigortası olarak kullanılan bir terimdir. DASK yaptıran birçok kullanıcı tarafından Dask eksper ne zaman gelir? Sorusu daha merak edilir. Deprem sonrasında veya deprem anında yaşanan maddi zararların karşılanması için DASK kullanımı mevcuttur.

DASK ile deprem anında veya deprem sonrasında yaşanan hasarların maddi anlamda bir kısmının karşılanabilmesi mümkün olur. Fakat bu işlem yapılırken mutlaka belirli limitler dahilinde yapılır.

Dask eksper ne zaman gelir sorusunun cevabı ise oldukça basittir. Hasar ihbarı yapıldıktan sonra dosya açılır daha sonra eksper ataması yapılır. Böylelikle daha eksper ataması hızlı bir şekilde yürütülür.

DASK iletişim125
Hasar ödemeleri640 Bin TL
DASK Süresi1 Yıl

DASK Eksper ATAMA

Dask Eksper Ne Zaman Gelir

DASK, deprem sigortası olarak kullanıldığı için deprem anında veya sonrasında yaşanan hasarların maddi anlamda karşılanabilmesi açısından oldukça önemlidir. Hasar ihbarı yapıldıktan sonra DASK eksper ATAMA işlemi yapılmalıdır. Bu işlem yapıldıktan sonra işlemlerin yürütülebilmesi mümkün olur. DASK Exper atama süreci şu şekildedir:

 • Hasar ihbarı yapılır. Hasar ihbarı 125 aranarak yapılır.
 • Hasar ihbarı yapılıp haha sonrasında dosya açılır dosya açılımı gerçekleştirdikten sonra eksper atama işlemi yapılır.
 • Hasar ihbarı yapan kullanıcıların dosyası incelenir.
 • Dosya incelemesi tamamlanan kullanıcıların gerekli belgeleri temin etmesi sağlanır.
 • Gerekli belgeler temin edilince son işlemler yapılabilir.
 • Son işlemler sırasında tazminat ödemesi yapılır.
 • Tazminat ödemeleri Vakıfbank şubeleri ile alınabilir.

DASK Eksper Raporu Sorgulama

DASK eksper raporu sorgulama işlemi birçok kullanıcı tarafından merak edilir. DASK yapıldıktan sonra hasar oluşması durumunda hasar ihbarı yapılabilir. Yapılan hasar ihbarından sonra hasar için eksper raporunu sorgulayabilmekte mümkündür. Hasar raporunu sorgulamak için yapmanız gerekenler şu şekildedir.

 • Hasar raporunu sorgulamak için dask.gov.tr adresine giriş yapılmalıdır.
 • Hasar sorgulama adresi ekranında sorgulama tipi, T.C kimlik no ya,bancı kimlik no, vergi no, cep telefonu gibi bilgiler istenecektir.
 • Hasar sorgulama adresi bölümünde istenen bilgilerin doldurulması gerekir.
 • Bilgiler doldurulduktan sonra hasar sorgulama işleminin yapılabilmesi mümkün olur.

DASK hasar sorgulama işlemini Alo 125 çağrı merkezini arayarak da gerçekleştirebilmek mümkündür. Bu seçeneklerden herhangi birini kullanarak hasar sorgulama işleminin sorunsuz bir şekilde yapılması mümkün olur.

DASK Hasar Ödemeleri

Deprem sigortası kapsamında yapılan maddi ödemeler DASK hasar ödemeleri olarak geçer. Bu ödemeler Vakıfbank aracılığı ile kullanıcılara verilir. DASK tarafından hasar ödemesi alabilmek için mutlaka hasar tespitinin yapılabilmesi gerekir.

Hasar ihbarı yapıldıktan sonra eksper ataması yapılır. Eksper ataması yapıldıktan sonra eksper hasar raporu oluşturur. Bu raporu da hasar sorgulama adresi üzerinden sorgulayabilmek mümkündür. Daha sonra verilen ödemelerin Vakıfbank aracılığı ile kişiye teslim edilmesi sağlanır.

DASK Ekspertiz Raporu

DASK ekspertiz raporu deprem anında veya sonrasında meydana gelen hasarı tespit etmek açısından düzenlenen bir rapordur. Bu rapora göre DASK yaptıran kişilere belirli miktarda ödemeler yapılır. Ödemeler yaşanan hasarın maddi karşılığı olarak kullanıcılara verilir.

DASK hasar tespiti sonucunda verilen ödemelerin Vakıfbank şubeleri ile alınabilmesi mümkündür. Fakat burada ödeme alabilmek için mutlaka ekspertiz raporunun hasarı teyit etmesi gerekir.

Dask Dosya Açıldı Ne Demek?

Dask dosya açıldı ne demek? Gibi sorular birçok kullanıcı tarafından merak edilir. Dask dosya açıldı işlemi DASK tarafından hasar tespitinin yapılabilmesi için dosyanın açıldığını belirtir. Yani bu işlem ile ekspertiz ataması süreci başlar.

Ekspertiz ataması sürecinden sonra ekspertiz raporuna göre hasar ödemesi yapılır. Ekspertiz raporunda olumlu sonuçlar alındığında ödemeler Vakıfbank şubeleri üzerinden alınabilir.

Dask Ödeme Şifresi Ne Zaman Gelir?

Dask ödemesinden faydalanmak isteyen birçok kullanıcı tarafından Dask ödeme şifresi ne zaman gelir sorusu da merak edilir. DASK tarafından yapılan ödemelerin hak sahibine de sahiplerine SMS ile bildirilmesi gerekir.

Dask tarafından hak sahiplerine gönderilen sms ile DASK ödemelerinin Vakıfbank şubeleri ile alınabilmesi mümkündür. DASK hak sahiplerine ya da hak sahibine SMS ile kod gönderir. Bu kod ve kimlik kartı ile ödemelerin sorunsuz bir şekilde Vakıfbank şubelerinden alınması mümkün olur.

DASK Eksper ATAMA Süresi

DASK eksper ATAMA süresi birçok kullanıcı tarafından merak edilir. DASK atama süresi en geç DASK eksper atama süresi hasar dosyası oluşturulduktan sonra en kısa süre içerisinde yapılır. DASK eksper ataması yaptıktan sonra bu konu hakkında hak sahibini sms ile bilgilendirir. Böylelikle atanan hasar eksperi ile sigortalının iletişime geçmesi sağlanabilir.

DASK Hasar Ödemesi Sorgulama

DASK hasar ihbarı yapıldıktan sonra ekspertiz ataması yapılır. Ekspertiz ataması sonucunda DASK hasar raporu sorgulanabilir bu rapor sonucunda da ödeme olup olmadığını öğrenebilmek için DASK hasar ödemesi sorgulama işleminin yapılması gerekir.

Dask hasar ödeme sorgulama işlemini Alo 125 çağrı merkezini arayarak ya da internet üzerinden sorgulatarak gerçekleştirebilmek mümkün olur. Belirlenen miktarda ödemelerin de belirtilen kişi tarafından Vakıfbank şubeleri ile teslim alınması gerekir.

Zorunlu deprem sigortası ile deprem anında veya sonrasında yaşanan maddi hasarların karşılanabilmesi mümkün olduğu için bu işlem oldukça önemlidir.

Yorum yapın