Magosit Kullananlar Yorumları

Magosit kullananlar yorumları genelde ilk kez kullanacak kişiler tarafından yoğun şekilde araştırılıyor. Özellikle de yan etkileri konusunda bilgi sahibi olmak istiyorsanız şu yorumlar işinize yarayabilir;

  • Doktorum ilk verdiği zaman hemen kullandım. İlk hafta bir şey yokken sonraları yan etkileri başladı.
  • Bende mide bulantısı ve kusma yaptı. Ama belirli bir süre kullanınca tüm yan etkileri geçti.

Forum ve benzeri sitelerde sıkça yer alan bazı kullanıcı yorumları yukarıda yer verdiğimiz gibi yansıyor.

Magosit Kimler Kullanamaz?

Magosit kimler kullanamaz sorusunun yanıtı prospektüsünde yer alıyor. Ayrıca bu hususta doktora danışmak daha sağlıklı olacaktır. Genelde sadece ileri derece böbrek yetmezliği olan hastaların kullanması tavsiye edilmez. Buna ek olarak eğer farklı kronik hastalığınız varsa ve düzenli ilaç kullanıyorsanız Magoist almadan önce bunları mutlaka doktora belirtmeniz yararlı olacaktır.

Magosit Ne Zaman Alınır?

Magosit ne zaman alınır sorusunun yanıtı hastaya göre değişiyor. Genel doktor kullanım talimatına göre yemeklerle beraber ya da tok karna alınmasıdır. Çünkü Magoist’i aç karna almak ciddi oranda ishal yan etkisinin açığa çıkmasına neden olabiliyor. Harici halde doktorun belirttiği bir detay yoksa aç karna ve doktorun belirttiği dozda kullanmanız gerekir.

Magosit İlacı Nedir?

Magosit ilacı nedir; magnezyum ve mineral içerikli destek tabletidir. Genel olarak magnezyum eksikliği olan kişilere reçete ediliyor. Her kutusu 30 adet tablet içeriyor. Kullanım miktarı, sıklığı ve düzeni konusunda doktora danışmadan hareket etmemeniz tavsiye edilir. Aksi halde ciddi yan etkileriyle karşı karşıya kalabilirsiniz. Magnezyum eksikliği nedeniyle ortaya çıkan semptomların giderilmesi için kullanılır.

Magosit Kullananlar Kadınlar Kulübü

Magosit kullananlar Kadınlar Kulübü forum sitesinde çeşitli yorumlar yapıyor. Bu yorumlar tableti ilk kez kullanacaklara fikir verebilir. Forumda yer alan birkaç yorum kısaca şöyledir;

  • Ciddi magnezyum eksikliği nedeniyle doktorum verdi. Ben gayet iyi sonuçlar aldım.
  • Bende bulantı ve kusma yaptı. Bir süre sonra da ishal oldum ama o aç kullandığım içinmiş.

Yukarıda yer alan yorumlar ve benzerleri Kadınlar Kulübü üyeleri tarafından aktarılmıştır.

Gebelikte Magosit Kullananlar Kadınlar Kulübü

Gebelikte Magosit kullananlar Kadınlar Kulübü yorumları merak ediliyor. Magoist magnezyum desteği için takviye olarak kullanılan bir tablettir. Hem yorumlar hem de ilaç prospektüsü baz alındığı zaman laktasyon ve hamilelik sürecinde günde maksimum 1-2 doz kadar kullanılması tavsiye ediliyor. Bu konuda doktorunuzun belirttiği doz ve kullanım süresinin dışına çıkmamanız tavsiye edilir.

Magosit Kilo Aldırır Mı?

Magosit kilo aldırır mı sorusuna hayır şeklinde yanıt vermek mümkündür. Çünkü magnezyum bir mineraldir. İçerisinde kilo alımına sebep olacak herhangi bir madde bulunmaz. Aksine uykuyu ve kan şekerini düzenler. Bu da insulin direncinin de düzenlenmesine ve kilo kontrolü sağlamaya destek olur. Sadece doktor bilgisi ve önerisi ışığında kullanılması gerekir.

Magosit Yan Etkileri

Magosit yan etkileri orta, hafif ve ciddi olarak ayrılıyor. Genel olarak olası yan etkileri; kusma, mide bulantısı, baş ağrısı ve dönmesi, ishal, yorgunluk ve benzeri durumlardır. Bunlar düzenli kullanım sonucunda düzelir. Ancak eğer yan etkiler düzelmiyorsa mutlaka doktorunuza bilgi vermeniz gerekir. Aksi halde kalıcı ve ileri seviye yan etkileriyle karşı karşıya kalabilirsiniz.

Magosit Ağrı Kesici Mi?

Magosit ağrı kesici mi sorusuna direk hayır şeklinde yanıt vermek mümkündür. Magoist magnezyum oksit etken maddesi içeren bir mineraldir. Genelde olarak magnezyum eksikliği görülen hastalara doktor tarafından reçete edilir. Kadınlarda gebelik sürecinde de yine doktor bilgisi ışığında reçete edilip kullanılabiliyor. Uykuyu ve kan şekerini düzenleme etkisi de vardır.

Magosit Ekşi

Magosit ekşi sözlük forum sitesinde en sık konusu açılan ilaç gurubundadır. Özellikle de hamile kadınlara magnezyum takviyesi olarak verildiği için soru cevap şeklinde sayısız yorum yapılıyor. Bu yorumlardan birkaç tanesi ekşi sözlükte şöyle yansıyor;

  • Kan ve idrar testim sonucunda doktorum reçete etti. Ondan sonra uykularım düzene girdi.
  • Resmen iştahımı kesti kendimi zayıflamış hissediyorum.

Bu ve benzeri yorumlar daha önce Magoist takviyesini kullanan kullanıcılar tarafından yapılmıştır.

Magosit Sabah Mı Akşam Mı?

Magosit sabah mı akşam mı sorusunun yanıtını ilacı reçete eden doktorunuzdan almanız gerekiyor. Genel olarak ilacın saat kaçta kullanıldığından ziyade her gün aynı saatte kullanılması önemlidir. Bunun akabinde mutlaka tok karna kullanılması gereken bir tablettir. Aksi halde kişilerde ishal ve mide bulantısı gibi yan etkilere sebep olma niteliği taşıyor. Doktorunuza ya da eczacınıza danışmanızda yarar olacaktır.

Magosit Nedir, Ne İşe Yarar?

Magosit nedir, ne işe yarar; etken maddesi magnezyum oksit olan, mineral gurubundaki takviye tablettir. Her kutu 30 tabletten oluşur. Genelde kan ve idrar değerleri alındıktan sonra magnezyum eksikliği saptanan hastalara bu eksikliğin yarattığı semptomların azalması, geçmesi için reçete edilir. Hamilelik sürecinde olan kadınlar için de sıkça reçete edilen bir takviye olarak dikkat çeker.

Kaynak: https://titck.gov.tr/storage/Archive/2021/

“Magosit Kullananlar Yorumları” üzerine bir yorum

  1. İçimi bu kadar zor bir hap olamaz. Yutmak çok zor.ceviz büyüklüğünde yapsınlar da kırıpda içelim.

    Yanıtla

Yorum yapın