Haksızlık Yapanın Pişman Olması İçin Dua

Haksızlık yapanın pişman olması için dua mevcuttur. Bu duayı birini size haksızlık ettiğinde pişman olmasını dilemek için okuyabilirsiniz. Duanın okunuşu;

  • Ya Rabbel Alemin inneke ala küllü şey’in kadir,ve egusai ,Ya Allah,Ya Allah, Allahümme ya Badiü la bidayete leke,ya daimü la nifade leke,Ya Hay,Ya Mühyil mevta ya kaimen ala küllü nefsin bima kesebet,ilahi ente Allah-ül azizül Cebbar. La ilahe İlla Ente ilahen vahiden.

Belirtilen duayı abdest alarak temiz bir niyetle okumanız tavsiye edilir. Böylece tesirinin daha iyi olacağı düşünülür.

Haksızlığa Uğrayan Kişi Hangi Duayı Okumalı?

Haksızlığa uğrayan kişi hangi duayı okumalı, okunacak duanın anlamı nedir diye merak ediyorsanız hemen aktaralım. Eğer haksızlığa uğradığınızı düşünüyorsanız şu duayı eda edebilirsiniz;

OKUNUŞU:

  • La ilahe illallahül’azim-ül-halim la ilahe illallahü Rabbül-Arş-il’azim la ilahe illallahü Rabbüs-semavati ve Rabbül-Erdı Rabbül’Arş-il-kerim

ANLAMI:

  • Allah’ım beni tüm sıkıntılarımdan kurtar. Şüphesiz sen her şeye gücü yetensin. Beni de en hayırlara vesile olacak şekilde arındır.

Haksızlık Karşısında Hangi Esma?

Haksızlık karşısında hangi esma okunur diye merak ediyorsanız; Ya Guddüs esması olarak cevap verebiliriz. Bu esma haksızlık, zulüm ve kötülük etmeyi alışkanlık haline getiren kişileri bu huylarından kurtarmak için okunur. Ayrıca Allah’ın izniyle size haksızlık eden kişileri de pişman ettirme enerjisi taşır. Esmayı abdestli ve aynı zamanda dilediğiniz kadar okumanız tavsiye edilir.

Eşimle Aramı Nasıl Düzeltirim Dua?

Eşimle aramı nasıl düzeltirim dua ile düzeltebilir miyim diye merak ediliyor. Her sıkıntıya deva olacak şifalı dualar mevcuttur. Eşler arasındaki problemleri düzeltmek için okunması tavsiye edilen dua ise;

OKUNUŞU;

  • Allahümme elif beyne kulubina ve aslih zate beynina ve’hdina sübüle’sselami ve necnina mine’z-zulümati ile’n-nuri ve cennibe’l fevahişe ma zahare minha ve ma betane

ANLAMI;

  • Allah’ım kalplerimizi birleştir. Aramızı düzelt ve bizi kurtuluş yollarına ilet.

Bu duayı abdestli, temiz niyetle ve sürekli okumanız durumunda eşinizle aranızdaki problemleri düzeltebilirsiniz.

Hakkını Almak İçin Hangi Esma Okunur?

Hakkını almak için hangi esma okunur sorusu hakkını arayan herkes tarafından araştırılan bir sorudur. Eğer haksızlığa uğradığınızı düşünüyor ve hakkınızı almak istiyorsanız; Her gün 117 defa abdestli ve temiz niyetle  ”Ya Müizz, Ya Zül Celali Vel İkram” zikirlerini okumanız tavsiye edilir. Dilerseniz bu zikirleri sayıya bağlı kalmadan niyet üzere de sürekli tekrarlayabilirsiniz.

Birine Vicdan Azabı Çektirmek İçin Dua

Birine vicdan azabı çektirmek için dua yardımı alabilirsiniz. Karşınızdaki kişi kim olura olsun size haksızlık etmişse ve niyetiniz temizse şu duayı okuyarak sonuç alabilirsiniz;

OKUŞUNUŞU:

  • Ve zennûni iz zehebe mugâdıben fe zanne en len nakdire aleyhi fe nâdâ fiz zulumâti en lâ ilâhe illâ ente subhâneke innî kuntu minez zâlimîn.

Yukarıda yer verdiğimiz duayı her gün hakkınızı alana kadar, vicdan azabı çektirmek üzere düzenli şekilde okuyabilirsiniz.

Pişman Ettirip Özür Dilettiren Dua

Pişman ettirip özür dilettiren dua temiz niyet ve abdest eşliğinde okunmalıdır. Eğer birini size karşı haksızlık ettiği için pişman ettirmek istiyorsanız; 70 kere “Yâ Allah, Yâ Rahman, Yâ Rahîm, Yâ Kavî, Yâ Kâdir” okuyup ardından istediğinizi samimi şekilde el açarak istemeniz gerekir.  Bu esmalar sırlı olup temiz niyet üzere olduğunuz zaman duanızın hızlı kabul olmasını sağlama niteliği taşıyor.

Yaptıklarından Pişman Olması İçin Dua

Yaptıklarından pişman olması için dua arayışındaysanız öncelikle gerçekten haksızlığa uğradığınızdan emin olmanız gerekir. Haksızlığa uğramanız halinde şu duayı tekrar ederek okumanız tavsiye edilir;

  • İnne rabbeke yebsutur rızka li men yeşâu ve yakdiru, innehu kâne bi ibâdihî habîran basîrâ. Ve lâ taktulû evlâdekum haşyete imlâkın, nahnu nerzukuhum ve iyyâkum, inne katlehum kâne hıt’en kebîrâ. Ve iz kulnâ leke inne rabbeke ehâta bin nâsi, ve mâ cealnâr ru’yâlletî eraynâke illâ fitneten lin nâsi veş şeceratel mel’ûnete fîl kur’ân(kur’âni), ve nuhavvifuhum fe mâ yezîduhum illâ tugyânen kebîrâ.

Hatasını Anlaması İçin Dua

Hatasını anlaması için dua İbn-i Sunni şu duayı okumanızı tavsiye etmiştir;

  • Ve zennûni iz zehebe mugâdıben fe zanne en len nakdire aleyhi fe nâdâ fiz zulumâti en lâ ilâhe illâ ente subhâneke innî kuntu minez zâlimîn(zâlimîne).

Belirtilen bu duayı abdestle ve aynı zamanda gerçek ve içten şekilde okursanız tesirini daha hızlı göreceğiniz ifade edilmiştir.

Haksızlık Yapanın Pişman Olması İçin Zikir

Haksızlık yapanın pişman olması için zikir okuyarak sonuç alabilirsiniz. Haksızlığa uğradığınız kişiyi hem pişman etmek hem de haksızlığın ortadan kalkmasını istiyorsanız şu zikri eda etmeniz öneriliyor; Ya Guddüs. Bu zikri abdestle ve sürekli dua ederek çekmeniz daha hızlı sonuç almanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca temiz niyet üzre eda etmeniz de kabul olması açısından çok önemlidir.

Pişman Ettirip Özür Dilettiren Esma

Pişman ettirip özür dilettiren esma ile temiz niyet ve abdestliyken sonuç alabilirsiniz. Karşınızdaki kişi kim olursa olsun size haksızlık etmişse ve onu pişman etmek istiyorsanız temiz niyetle okuyacağınız içten dua ve zikirler size sonuç verecektir. Ya Guddüs esmasını pişman etmek istediğiniz kişinin adına niyet ederek sayısız şekilde çekebilirsiniz.

Köpek Gibi Pişman Etme Duası

Köpek gibi pişman etme duası okuyarak eğer haklıysanız sonuç alabilirsiniz. Haksızlığa uğramış ve onu pişman etmek istiyorsanız temiz abdestle düzenli olarak şu duayı eda edebilirsiniz;

  • Elem tere keyfe daraballâhu meselen kelimeten tayyibeten ke şeceratin tayyibetin asluhâ sâbitun ve fer’uhâ fis semâ. Tu’tî ukulehâ kulle hînin bi izni rabbihâ, ve yadrıbullâhul emsâle lin nâsi leallehum yetezekkerûn. Ve meselu kelimetin habîsetin ke şeceratin habîsetinictusset min fevkıl ardı mâ lehâ min karâr.

Belirtilen duayı temiz niyetle düzenli okumanız fayda sağkayacaktır.

Yorum yapın