Uzaktan Aşık Erkek Nasıl Anlaşılır?

Aşık olmak hem erkek hem bayanlar için karmaşık ve açıklaması zor bir duygudur. Söz konusu erkekler olunca bu daha da zorlaşır. Uzaktan aşık olan erkek nasıl anlaşılır peki bu sorunun yanıtını yazımız içerisinde vermeye çalışalım. Bir erkek aşık olduğunda şu gibi davranışlar onun aşkının kanıtı olabilir:

  • Vücut dili ve mimikleri erkeğin aşık olduğunun en belirgin kanıtlarıdır. Özellikle bakışları bir erkeğin sevdiğini açık bir şekilde ele verebilir.
  • Aşık olan erkek sürekli iletişim kurmak ister. Sizinle aynı ortamda bulunmak istemesi bir erkeğin size önem verdiğinizi ve sevdiğinin belirtisi olabilir.
  • Eskisine göre daha çok bakımlı ve özenlidirler.
  • Romantik jestler yapabilirler.

Aşkını Gizleyen Erkek Nasıl Anlaşılır?

Erkek yapıları gereği bayanlar gibi duygularını bir çırpıda belli etmezler. Aşık olduklarını hemen açıklamayı erkekler zayıflık belirtisi olarak görebilir. Kelimelerle söylemese de erkeğin aşık olduğunu bazı davranışlarından kolayca anlayabilirsiniz. Örneğin sizinle sürekli iletişim kurmak istemesi, sizinle ilgili detayları hatırlaması ve mimikleri sizi sevdiğinin belirtisi olabilir.

Uzaktan Seven Erkek Nasıl Davranır Test

Uzaktan seven erkek nasıl davranır peki erkekleri bu konuda kolayca test edebiliriz. Sizinle sürekli iletişim için çaba harcıyor mu, sizdeki her ayrıntıyı fark ediyor mu ve romantik jestlerde bulunuyor mu? Tüm bunlara dikkat ederek bir erkeğin sizi sevip sevmediğini kolayca anlayabilirsiniz.

Seni İsteyen Erkek Nasıl Davranır?

Bir erkek sizi sevdiğini söyleyemiyorsa davranışlarıyla bunu belli edebilir.  Örneğin bir erkek sizi istiyor ve size önem veriyorsa ihtiyaçlarınıza öncelik verir. Size ve isteklerine değer verir. Sizin için zaman ayırır. Sürekli sizinle iletişime geçme çabası içerisindedir. Sizinle sık sık iletişim kurmak istiyorsa bu sizden hoşlandığı anlamına gelir.

Bir erkeğin çoğu kişiyle konuşamadığı ya da paylaşmak istemediği şeyleri sizinle paylaşması da sizi istediği ve size önem verdiği anlamına gelir. Erkekler kolay kolay korkularını ve hayatlarındaki mahrem bilgileri kimseyle paylaşmak istemez. Bunu yapıyorsa sizi kendine yakın hissettiğinden ve sizi diğerlerinden farklı gördüğü içindir.

Bir Erkek Uzaktan Sizi İzliyorsa

Bir erkeğin sizi uzaktan izlemesi size olan hislerinin olduğunun açık belirtisi olabilir. Erkeklerin pek çoğu bir kıza duygularını açıkça ifade etmekte zorlanabilir. Reddedilme korkusu ve özgüven eksikliği bu durumun nedeni olabilir. Reddedildiklerinde gururlarının kırılacaklarından pek çok erkek sevdiğini söylemede çekingen davranabilir.

Sevdiğini söyleyemeyen ve çekingen davranan erkek uzaktan sizi takip edebilir. Gittiğiniz mekanlarda uzaktan sizi izleyebilir, sosyal ağlarda takip edebilir ve sizinle ilgili pek çok detayı araştırıp sizi tanımaya çalışabilir.

Sevdiğini Söyleyemeyen Erkek Nasıl Davranır?

Sevdiğini söyleyemeyen erkek bunu davranışlarıyla genelde ifade eder. Bir erkeğin sizin yanınızda utangaç davranması, konuşurken sesinin titremesi, anlamlı bir şekilde bakması ve buna benzer durumlar sergilemesi sizi sevdiğinin göstergesi olabilir. Tabi bu durum her erkek için geçerli olmayabilir. Bazı erkekler yapı gereği daha sert ve olumsuz davranışlar sergileyebilir.

Erkekler Özleyince Nasıl Davranır?

Erkekler özleyin nasıl davranır ve hangi davranışlarda bulunur anlatmaya çalışalım. Erkekler sevdikleri ya da hoşlandıkları kızları özleyince onunla buluşmak için fırsatlar ararlar. Mesaj atarak ya da arayarak bir an önce buluşmak isterler. Tüm işlerini size göre ayarlarlar. Bir erkek sizinle sık sık bir araya gelmek istiyorsa ve davranışlarıyla bunu destekliyorsa bu sizi sevdiği ve özlediği anlamına gelir.

Erkeğin gözlerinden, bakışlarından ve konuşmalarından da sizi özlediği ve sizinle bir an önce bir araya gelmek istediğini kolayca anlayabilirsiniz. Mizaç gereği sert erkekler bu konuda çok açık vermeyebilirler. Onlarında konuşma tonundan sizi özlediğini anlayabilirsiniz.

Platonik Seven Erkek Nasıl Davranır?

Karşı tarafa sevdiğini söyleyemeyen platonik bir şekilde aşkını devam ettiren erkekler genelde şu davranışlarla aşklarını belli ederler:

  • Size normalden daha çok yumuşak davranması,
  • Diğer kişilere nazaran size daha çok iyimser ve ilgili olması,
  • Başkalarına katı ama size nazik davranışlarda bulunması,
  • Sizi sürekli kıskanması ve kıskançlığını her fırsatta belli etmesi,
  • Sizinle sürekli iletişime geçmek istemesi ve bunu her fırsatta belirtmesi,
  • Sürekli sizinle göz temasında bulunmak istemesi gibi pek çok durum bir erkeğin size platonik bir aşkla bağlandığının göstergesi olabilir.

Elde Edemeyen Erkek Nasıl Davranır?

Erkekler kadınlara nazaran reddedilme duygusu ile kolayca başa çıkamayabilir. Bu durum onların özgüvenlerini kırabilir. Sevdiği tarafından reddedilen bir erkek bunu onur meselesi haline getirebilir. Bunun sonucunda bazı erkekler bu durumu olumlu yöne çevirip eksiklerini gidermede tercih edebilecekleri gibi bazı erkeklerde olumsuz davranışlar sergileyebilirler.

Reddedilen bazı erkekler bunun nedenini araştırıp negatif taraflarını düzeltme yoluna gidebilir. Tabi çok iyi bir insan olsanızda bu aşkınızın karşılık bulacağı anlamına gelmez. Bazı erkekler de bu durumu fazla abartıp gururlarını telafi etmek için karşı tarafa kırıcı ve hoş olmayan davranışlarda bulunabilirler. Neticesinde her iki durumda da sevdiği kişi tarafından reddedilmenin verdiği sonuçlardır.

Yorum yapın