Dolap Uygulaması Kargo Nasıl Yapılır?

Dolap uygulaması günümüzde en çok kullanılan uygulamalar arasında yer almaktadır. Dolap uygulaması birçok kargo firması ile anlaşmalı olduğu için siparişlerin farklı kargo firmaları ile gönderebilmesi mümkündür.

Dolap uygulamasında kargo oluşturmak oldukça kolaydır. Dolap uygulamasında verilen siparişleri kargo edebilmek için gelen siparişi gönderebilmek için kargo firması seçmeniz gerekir. Kargo firması seçimi yaptığınızda kargo kodu sizlere verilecektir. Bu kodu kargo firması ile paylaştığınızda kargonuzu kod ile alıcının adresine ulaştırabilirsiniz. Alıcı kargonuzu teslim aldıktan sonra kargonuz onaylayanlar ise ücretiniz hesabınıza yansır.

Dolap Kargo Kodu Alma

Dolap uygulamasında birçok ürünün satılabilmesi mümkün oluyor. Ürünlerini satmak isteyen kullanıcılar uygulamaya fotoğraflarını yükleyerek satılmasını sağlayabiliyorlar. Birçok kullanıcı satılan ürünler için kargo kadını nasıl alınacağını da merak ediyor. Dolap uygulamasında Kargo kodu almak için yapmanız gereken işlemler oldukça basittir.

Siparişiniz verildikten sonra siparişlerimi bölümüne giderek buradan siparişiniz için kargo kodu alabiliyorsunuz. Kargo kodu alabilmek için mutlaka kargo firması seçimi yapmanız gerekiyor. Dolap uygulamasını anlaşmalı olduğu kargo firmalarından herhangi birini seçerek kod alabilirsiniz. Daha sonra bu kod ile işlemlerinizi gerçekleştirebiliyorsunuz.

Dolap Kargosu İçin Ne Yapılır?

Dolap kargosunun siparişlerim bölümünden aldığınız kod ile alıcının adresine gönderebiliyorsunuz. Yani alıcının teslimat adresini ve diğer bilgilerini bilmenize gerek kalmadan sadece kod ile gönderim yapabiliyorsunuz. Dolap uygulamasından verilen siparişleri anlaşmalı kargo firmasına giderek gönderebilmek mümkün oluyor.

Dolap uygulamasını cihazınıza indirdikten sonra dolap uygulamasında hesabım bölümüne gelmeniz gerekiyor. Buraya geldiğinizde sattıkların bölümü karşınıza çıkacaktır. Sattıklarım bölümünde göndermek istediğiniz kargonun üstüne tıklamanız gerekiyor. Daha sonra burada kargo firması seç bölümü de karşınıza çıkacaktır. Bu bölümdeki adımları da tamamladığınızda kargo gönderme işlemleriniz için seçtiğiniz kargo şubesine gitmeniz yeterli olacaktır.

Yorum yapın