IPhone Hücresel Veri Açık Ama İnternete Giremiyorum

iPhone hücresel veri sorunu çeşitli nedenlerden kaynaklı olarak  wifi erişimini engelleyebilir.  iPhone hücresel veri açık ama internete giremiyorum diyorsanız size bu konuda bilgiler verip yardımcı olmaya çalışacağız. İnternete erişmek içim SIM kart ya da şebeke gereklidir. Bazen kapsama alanı dışında internet çekmeyebilir. Hücresel veri açık olmasına rağmen internet hala yoksa bazı uygulamalarla bu sorunu kolayca çözebilirsiniz.

iPhone Hücresel Veri Sorunu

iPhone Hücresel Veri Sorunu

İPhonel hücresel veri sorunu yaşıyor ve bir an önce bunun çözüme kavuşmasını istiyorsanız şu uygulamaları deneyebilirsiniz:

  • Hücresel veri probleminde en kolay ve basit yöntem telefonu yeniden başlatmaktır. Telefonunuzu açıp kapayarak yeniden kolayca ağa bağlanabilirsiniz. Ağ açılmıyorda diğer yöntemleri denemeye devam edin.
  • Ayarlar-Hücresel Veri-Hücresel Veri-Veri Dolaşımı butonlarına tıklayarak hücresel veri dolaşımını açabilirsiniz.
  • Ağ ayarlarını sıfırlamayı deneyebilirsiniz.  Ayarlar- Genel Sıfırla-Ağ Ayarları Sıfırla
  • Telefonu güncelleyebilirsiniz.
  • Hiçbir yöntem işe yaramıyorsa telefonu fabrika ayarlarına döndürebilirsiniz.

Hücresel Veri Açık Ama internete Giremiyorum

Hücresel veri açık ama internete giremiyorum diyorsanız telefonunuz kapsama alanı dışında olabilir. Bu durumu kontrol ederek hücresel ağın kapsama alanı dışında olup olmadığını kontrol etmenizde yarar var.

Hücresel ağ kapsama alanı dışındaysa hücresel veriyi kapatıp yeniden açmayı deneyin. Yurt dışında olanlar Hücresel Ağlarda kapsama alanı dışından çıkmak için Uluslararası Dolaşımı aktif etmeleri gerekir. Bunun için Ayarlar-Hücresel Ağ- Seçenekler- Uluslararası Dolaşım seçeneklerine tıklayın.

iPhone Hücresel Veri Açılmıyor Turkcell

Durum çubuğunda SOS ifadesi görüyorsanız cihazınız bir ağa bağlı değil demektir. İPhone hücresel veri açılmıyor Turkcell  olarak cihazınızı en son sürüm ile güncellemeniz gerekebilir. Eski sürümlerde ağa bağlanmak sorun oluşturabilir. Aktif bir şekilde ağa bağlanmak için yeni sürüm ile cihazınızı güncelleyin.

Güncellemek yapmak için Ayarlar-Hücresel-Seçenekler- LTE etkinleştir işaretleyin. Tüm bu işlemlere rağmen hala sorun yaşıyorsanız operatörünüzü arayarak sorunu kısa sürede çözebilirsiniz.

Hücresel Veri İle İnternete Giremiyorum

Hücresel veri ile internete giremiyorum diyorsanız hücresel hattınızı kapatıp yeniden açmayı deneyebilirsiniz. Bu işlem için Ayarlar sekmesinden Hücresel sekmeye gidin. Hücresel ağınızın açık olup olmadığını kontrol edin. Hücresel ağınız açık değilse açın. Servis ağı olup olmadığını kontrol edin.

Hücresel hattınızı göremiyorsanız fiziksel bir SIM kart takmanız gerebilir. SIM kartı çıkarıp yeniden takmayı deneyin. SIM kartınızın hasarlı olmaması ve SIM tepsisine sığması önemlidir. SIM kart sorunu yaşıyorsanız yenisini almanız gerekebilir.

iPhone 11 Hücresel Veri Açık Ama İnternet Yok

İphone 11 hücresel veri açık ama internet yok diyorsanız saymış olduğumuz tüm işlemleri  denemelisiniz. Pek çok cihazda hücresel veri açıksa kapatıp yeniden açınca ağ sorunu giderilebilmektedir. Cihazı kapatıp yeniden açmanıza rağmen internet hala yoksa hücresel veri ayarlarınızı sıfırlayıp yeniden açmayı deneyin.

Hücresel veri açık olduğu halde internete ulaşmakta hala zorluk yaşıyorsanız bulunduğunuz bölgedeki internet alt yapı sorununun olup olmadığını öğrenin. Bunun dışında bazı durumlarda internet kısıtlaması olabilir. Sorun bunlarla ilgili değilse operatörünüzle irtibata geçebilirsiniz.

iPhone İnternete Bağlanmıyor

Wifi sorunu pek çok kişinin karşısına çıkabilmektedir. İphone internete bağlanmıyor bu konuda ne yapabilir diye düşünebilirsiniz. Öncelikle belirttiğimiz gibi şebekenizi kontrol edin. Bulunduğunuz yer kapsama alanı dışında mı? Bulunduğunuz yerdeki internet alt yapısı nasıl? Sorunun nedenini bularak çözümü sağlamaya çalışın.

İnternet iletimi için hesabınızın etkin olup olmadığını kontrol edin. Hesabınızda sorunlar da internet kullanımını etkileyebilir. Tarayıcınızı mutlaka inceleyin. Tarayıcınızın aktif olup olmadığından ve çalışıp çalışmadığından emin olun. Bulunduğunuz yerde internet kesintisi de olabilir. Sorun sizinle ilgili değilse kesinti ortadan kalktığında muhtemelen internetiniz de açılacaktır.

iPhone 11 İnternet Sorunu

iPhone 11 internet sorunu çözümü için belirtmiş olduğumuz tüm önerileri sırasıyla deneyin. Sorun basitse kısa sürede çözülecektir. Panik yapmadan internet sorununu gidermeye çalışın. Telefonunuzun yeniden başlatmak, fabrika ayarlarına dönerek sıfırlamak ve hücresel ağları kontrol ederek yeniden ağa bağlanmak gibi işlemlerin hepsini deneyin.

Belirtmiş olduğumuz tüm işlemleri deneyerek internete bağlanmaya çalışın. Sizden kaynaklı sebeplerden sorun oluşmuyorsa kısa bir süre sonra internet kullanımı yeniden aktif olacaktır. Kesinti gibi durumlarda kesinti geçene kadar beklemeniz gerekecektir. Diğer sorunlar için de tek tek çözüm yolları deneyebilirsiniz.

iPhone 11 Hücresel Veri Sorunu

İphone 11 hücresel veri sorunu için yapılması gereken her şeyi yaptıktan sonra ve hala internete bağlanma sorunu yaşıyorsanız çözüm olarak operatörünüzle iletişime geçebilirsiniz. Aygıtınızda yer alan hücresel servis alımı konusunda operatörünüz hesabınızla ilgili bilgilere ulaşarak sorunu çözmeye çalışacaktır. Bu konuda teknik destek alarak wifi sorununuzu bir an önce giderebilirsiniz.

İnternete bağlanmakta sorun yaşıyorsanız ve sizin tüm denemelerinize rağmen sorun çözülmediyse operatörünüz bu konuda size destek olacaktır. Sorun basitse operatörünüzün talimatlarını iyice dinleyin ve yönergeleri uygulayın. Sorun hala çözülmüyorsa operatörünüz bizzat bu durumla ilgilenecek ve gerekli teknik desteği sağlayacaktır. Sorun çözülünce wifi kullanımına devam edebilirsiniz.

Yorum yapın