Göktaşı Fiyatları

Göktaşı fiyatları gram olarak bile çok yüksek miktarlarda değer taşıdığı için genellikle fiyatları yüksek düzeyde tutuluyor. fakat net fiyatlar göktaşının cinsine göre ağırlığına göre değişkenlik gösteriyor ve belirleniyor.  Göktaşı fiyatlarını tam olarak anlayabilmek için gramının cinsinin ağırlığının net olarak bilinmesi gerekir.

Göktaşında tüm özellikler belirlendikten sonra fiyatlar tam olarak netlik kazanarak insanlara sunulur.  Detaylı özellikleri incelemenin göktaşları farklı cinsi sahip olsa bile maddi anlamda da manevi anlamda da oldukça kıymetli olan taşlardır.

1 Gram Göktaşı Fiyatı10 Dolar
1 Kilo Göktaşı Fiyatı10,000 Dolar
80 Kilo Göktaşı Fiyatı800.000 Dolar

1 Kilo Göktaşı Fiyatı

1 kilo göktaşı fiyatı değeri oldukça yüksek olan ve neredeyse milyar dolarların üzerinde olan bir değere sahiptir. Milyar doların üzerinde olmasının sebebi göktaşlarının nadiren bulunmasından kaynaklanıyor.

Bir yandan göktaşlara hem nadir bulunmazsam hem madeni olarak ciddi bir değere sahip olması dolayısıyla 1 gramın neredeyse 1 milyar dolara eşit şekilde sunuluyor. Özellikleri ile beraber göktaşını anladıktan sonra cinsine bağlı olarak ve boyutuna bağlı olarak fiyatlarını belirlemek mümkün.


Daha fazla içerik;


1 Gram Göktaşı Fiyatı

1 gram göktaşı fiyatı 1 milyar dolara eşittir. Göktaşının cinsine göre değişkenlik gösterse de genel olarak 1 gram göktaşı fiyatı 1 milyar doların üzerinde bazen daha da yüksek miktarlarda belirleniyor.

1 gram göktaşının 1 milyar dolara eşit olmasından dolayı pahalılığı ve kıymeti bu şekilde anlaşılabilir.  Göktaşları yeryüzünde rastlaması nadir önemli madeni değerler arasında yer almasından dolayı cinsine göre fiyatı farklılık gösterse de tüm türleri ve cinsleri genelde yüksek değer içeriyor.

Göktaşı Satın Alan Firmalar

Göktaşı satın alan firmalar genellikle daha düşük miktarlarda ya da firmaya uygun olacak şekilde göktaşlarında alım gerçekleştiriyor. Göktaşı alan firmalar genellikle göktaşlarını işleyerek değerli bir hale getirip kullanılabilir ya da sergilenebilir bir duruma getiriyor.

Satın almak istenen asıl amaç bu işin ticaretini yapmaktan kaynaklanıyor. Göktaşı ticareti yapmak isteyen firmalar genellikle bu göktaşlarını bulmaya yöneliyor. Göktaşı satın alan firmalar sonrasında bunu daha değerli hale getirerek ya da işleyerek hizmete sunarak ticari boyutunu yaşıyor.

Göktaşı Nasıl Anlaşılır?

Göktaşı nasıl anlaşılır konusu genellikle göktaşı ile ilgilenen ya da almak isteyen firmaların ya da kişilerin merak ettiği bir durumdur.

  • Göktaşını anlayabilmek için taşın yüzeyini aşındırarak kimyasal tepkimeye sokulmasıyla anlaşılır.
  • Kimyasal tepkime de göktaşının gerçek boyutu ve dokusu ortaya çıktığı için ayrımı yapılabilir.
  • Taşın yüzeyinin aşınması işlemini kısa sürede gerçekleştirerek gerçek göktaşının ortaya çıkmasını sağlamak mümkün.

Bu özelliklerin her biriyle göktaşlarının daha net bir şekilde ortaya çıkmasını sağlamak ve cinsini daha kolay anlayabilmek mümkün oluyor.

Siyah Göktaşı Fiyatları

Siyah göktaşı fiyatları diğer renklerde ve diğer çeşitlerde olan göktaşları ile hep aynı fiyatlarda satışa sunuluyor. Bu yüzden siyah göktaşı fiyatları ile diğer göktaşları arasında fiyat farkı bulunmuyor.

Siyah göktaşı da diğer göktaşları gibi değerli olduğu için aynı şekilde yüksek bir değere sahiptir.

Siyah göktaşlarında fiyat belirlemek genelde bu göktaşlarının boyutuna ve ağırlığına bağlı olarak netlik kazanır. Fiyatlarına göre belirlenen siyah göktaşı ile özellikle bazı firmalar ticari amaçlı satın alım gerçekleştirir.

81 Kilo Göktaşı Fiyatı

81 kilo göktaşı fiyatı göktaşının cinsine bağlı olarak 1 gramı 2 milyar doları bulduğu için 81 kiloluk bir göktaşı da çeşidine göre yüksek miktarlarda bir fiyatı bulabilir. 81 kiloluk bir göktaşı milyar dolarları bulmasından dolayı Hem kıymetinin fazla olması hem de ön plana çıkmasıyla genelde ulaşımı zor miktarda göktaşlarıdır.

Bu kadar büyük çaplı bir göktaşını alabilmek özellikle göktaşının cinsine göre yüksek miktarlarla kişilere sunulur. Cinsini ve ağırlığına göre belirlenen göktaşı fiyatlarında 81 kiloluk göktaşlara milyar dolarlık kıymete sahiptir.

Evde Göktaşı Testi

Evde göktaşı testi yapmak isteyen kişiler mıknatıs yöntemi ile bunu başarabilir. Göktaşı türlerinin tamamı mıknatısı direkt olarak çekeceği için mıknatısla beraber göktaşı olup olmadığını anlayabilirsiniz. Evde yer alan küçük ya da büyük boyutta fark etmeksizin bir mıknatısla gök taşı testi yapılabilir.

Mıknatısı göktaşına yaklaştırmak mıknatısla çekip çekmediğine bakarak gerçek yük taşı olup olmadığını anlamak mümkün oluyor. Pratik bu şekilde yapılan bu evde göktaşı testi ile bulduğunuz göktaşının ayrımını kolaylıkla yapabilirsiniz.

Göktaşı Fiyatları Sahibinden

Göktaşı fiyatları sahibinden genellikle göktaşının çeşidine göre ağırlığına göre farklılık göstermesi ile beraber değişiyor. Sahibinden sitesi üzerinden göktaşı fiyatlarına bakabilir farklı çeşitlerine erişim sağlayabilirsiniz.

Sahibinden sitesi herhangi bir ürünü alma amaçlı pek çok kişinin tercih ettiği site olduğu için burada göktaşlarına erişim sağlamakta mümkün oluyor.

Site içerisinde göktaşlarında farklı cinsler farklı ağırlıklarda göktaşları mevcut olabilir. İstenen boyutlarda ve cinsi göktaşlarına sahip olarak sahibinden sitesi üzerinden satın alım yapmak da mümkün.

Yorum yapın