Instagram Ekran Büyüdü

Instagram kullanıcıları platformu kullanırken bazen istemedikleri olumsuz durumlarla karşılaşabilirler. Instagram ekran büyüdü sorunu da bunlardan birisidir. Story büyük gözüküyor sorunu ile karşılan kullanıcılar yeniden ekranın küçülmesi için neler yapılması gerektiğini araştırmakta.

Instagram üzerinde işlev yaparken ekranın büyümesi rahat gezinme imkanı tanımaz. Storylerin büyümesi, bazı hesapların yasak edilmesi, platform tarafından ceza alınması ya da hesabın kısıtlanması gibi nedenlerden ya da bazen sunucu sorunlarından kaynaklanabilir. Sorun sunucu kaynaklıysa Instagramı yeniden başlatıp güncelleyin ve cihazınızın yeniden açarak balatabilirsiniz.

Instagram Hikaye Kutucukları Büyüdü

Cihazınız uzun süre açıksa storyler bu nedenden büyük gözükebilir. Bu konuda yapabileceğiniz en basit yöntem cihazınızı yeniden kapatıp açmaktır. Genelde cihazı sıfırlayıp açtığınızda storyler eski boyutuna dönecektir. Sorun devam ediyorsa uygulamayı sıfırlayıp yeniden açabilirsiniz ayrıca Instagram’ı güncelleyerek de bu sorunu halledebilirsiniz.

Instagram Ekran Küçültme

Instagram ekran küçültme işlemi için sırasıyla şu yöntemleri deneyerek sorundan kurtulabilirsiniz.

  • Öncelikli olarak Instagram ön belleği temizleme işlemi yapın.
  • Farklı bir cihazdan uygulamaya girmeye çalışın.
  • Cihaz ayarlarını kontrol ederek ayarlarda bir sorun olup olmadığını tespit edin.
  • İnternet bağlantınızın aktif olarak çalışıp çalışmadığına bakın.
  • VPN açık ise bu modu kapatın.

Daha fazla içerik;


Instagram Hikaye Kutucukları Büyüdü Nasıl Düzeltilir?

Instagram hikaye kutucucuklarının yeniden eski boyutta olması için telefon ayarlarınızı mutlaka kontrol edin. Uygulamadaki ön belleği de temizlemeyi unutmayın. Hesabınızı sıfırlayın ve yeniden hesabınıza girmeye çalışın. Son çare olarak uygulamayı silin ve yeniden yüklemeyi deneyin.

Instagram Hikaye Kutucukları Küçültme

Instagram hikaye kutucukları küçültme işlemi için söylediğimiz yöntemleri deneyerek bu sorundan kurtulabilirsiniz. Yeni sürümden kaynaklı olarak storyler uygulamada büyük gözükebilir. Bu sorundan kurtulmak için eski sürüm yeniden yüklenebilir ancak bu güvenlik açısından sorun oluşturabilir. Instagram yeni özellikleri ile birlikte postlarla birlikte bütün hikaye kısımları da büyük gözükecektir. Herşeyi denemenize rağmen ekran büyük gözükmeye devam ediyorsa sizin yapabileceğiniz bir şey yoktur.

Instagram Hikaye Kutucukları Büyüdü IPhone

Instagram hikaye kutucukları büyüdü IPhone olarak cihazınızda uygulama storylerinin boyutu eskisine göre değişmiş olabilir. Göz aşina olmadığı için ilk zamanlar bu yeni sürümde zorlanabilirsiniz. Zaman içinde daha rahat bir kullanım sağlayabilirsiniz. Instagram bu konuda yenilik yapmış olabilir. Bu yüzden tüm denemelere rağmen storyler küçülmüyorsa sizle ilgili bir şey yok demektir.

Instagram Hikaye Kalitesi Ayarı

Instagram üzerinden hikaye paylaşacağınız zaman uygulama ayarlarının kalitesinde bir takım sorunlar olabilir. Cihazdan kaynaklı ya da internetten kaynaklı nedenlerden sorun yaşıyor olabilirsiniz. Instagram hikayelerinin kalitesi bozulduğunda görüntüler net olmaz ve bulanık şekilde görünüm ortaya çıkar.

Instagram hikaye kalitesi ayarı yaparak bu sorundan kolayca kurtulabilirsiniz. Bunun için şu yöntemleri deneyin:

  • Instagram hesabınıza girip Ayarlar seçeneğindeki ‘’Veri Kullanımı’’ seçeneğini tıklayın. ‘’ Daha az hücresel veri kullan’’ seneğini pasif edin. Bunun yerine ‘’Yüksek kalitede yüklemeler’’ seçeneğini seçin.
  • Instagramı düzemli olarak güncelleyin.
  • Instagram ayarlarından kamera ayarları kısmında yer alan çekim kalitesini en yüksek çözünürlükte yapın.
  • Kamera ayarlarında yer alan HEVC video codec özelliğini etkin hale dönüştürün.
  • InShot uygulaması kısmında görsel kalite ve netliği arttırmak için fitre ve düzenleyiciler kullanmanız da işe yarayabilir.

Instagram Hikaye Boyutu Ayarlama

Instagram hikaye boyutu uygulamanın yeni sürümünden kaynaklı olmuş olabilir. Sorun farklıysa uygulamaya girerek ayarlar bölümünden bakabilirsiniz. Cihazı  ve uygulamayı sıfırlayıp yeniden açmayı deneyebilirsiniz. Güncelleme yaparak da sorunun çözmeye çalışabilirsiniz. Hiçbiri işe yaramıyorsa uygulamanın sürümünden kaynaklı olarak ekran boyutu değişmiş olabilir.

Yorum yapın