İnstagram İstatistikler Kullanılamıyo

İnstagram istatistikleri kullanılamıyor hatası bazı durumlarda alınan ve oldukça korkulan bir durumdur. Tüm çalışmalarınız sanki bir anda kaybolmuş hissi yaratmaktadır. Bir çeşit hata olan bu durumdan kurtulmakta oldukça kolaydır. Birçok kişinin karşılaştığı bir durum olan bu hatanın çözüm yolları da aynı şekilde birkaç basit yöntemle çözülebilmektedir. Mesela bazı durumlarda Wifi kullanımı esnasında görülebilmektedir. Bu tip durumlarda kendi mobil verinize geçerek sorunu ortadan kaldırabileceğiniz gibi basit bir sayfa yenilemesi yaparak da bu sorundan kolaylıkla kurtulabilirsiniz.

İnstagram Reklam İstatistiklerini Göremiyorum

İnstagram Reklam İstatistiklerini Göremiyorum

İnstagram reklam istatistiklerini göremiyorum gibi bir sorunla karşılaşıldığı zaman yapılması gereken oldukça basit birkaç yöntem bulunmaktadır. Şimdi anlatacağımız bu adımları takip edip uygulamasını yaparak kolaylıkla bu hatadan kurtulabilirsiniz. Bunlar:

 • İlk olarak yapmanız gereken reklam hesabınızın doğru bir Business Manager hesabıyla bağlı olup olmadığını kontrol etmek olacaktır. Eğer doğru bir şekilde bağlanmadıysa hemen bu hesapların bağlantısını kaldırılıp tekrardan düzgünce bağlanması gerekmektedir.
 • Daha sonrasında ise deneyebileceğiniz bir diğer yöntem de tarayıcının, mobil ağın ya da Wifi ağının yenilenmesi olacaktır. Bunları yenilediğiniz noktada İnstagram işletme yöneticisi hesabınız ile İnstagram arasındaki bağlantıyı da sıfırlamış olursunuz.
 • Son olarak ise deneyebileceğiniz yöntem İnstagram destek ekibine ulaşarak karşılaştığınız sorunu anlatmak olacaktır. Destek ekibi de size kolaylıkla yardım sağlayacaktır.

Şeklinde karşımıza çıkmaktadır. Bu adımların uygulanması hâlinde kolaylıkla bu hatadan kurtulabilirsiniz.


Daha fazla içerik;


İstatistikler Kullanılamıyor

Bu hata genellikle İnstagram’da karşılaşılan bir hatadır. Bu hatayla birçok İnstagram kullanıcısı karşılamaktadır ve çözüm yolları da oldukça kolaydır. Yapmanız gereken internet vb. bağlantılarınızı kontrol ettikten sonra sorun hâlâ çözüme kavuşmadıysa help@instagram.com adresine hatanın içeriğine dair bir e – posta göndermek olacaktır. Ancak unutmayın ki bu adrese attığınız maillere sorunun ne olduğuna dair ekran görüntüleri de gönderirseniz işiniz çok daha kolay bir şekilde çözülecektir.

İnstagram İstatistikler Kullanılamıyor Ne Demek?

Bu hata ile genellikle İnstagram hesabınızda bir sorun olduğu zaman karşılaşırsınız. Bazı durumlarda teknik bir sorun olabileceği gibi bazı durumlarda da veri işleme merkeziyle alakalı problemlerden kaynaklı olabilmektedir. Bu sorunla karşılaştığınız noktada hesabınızda belli bir süre boyunca istatistik ekranını görüntüleyemeyebilirsiniz. Ancak bu tip durumlarda korkulacak herhangi bir sorun yoktur.

İnstagram İstatistik Bakma

İnstagram istatistik bakma işlemi oldukça kolaydır. Yapmanız gereken İnstagram hesabınıza giriş yaptıktan sonra buradan profil kısmına geçiş yapın. Daha sonrasında istatistikler isimle eylem butonuna dokunun. Bunun yanında sağ üst köşede yer alan menü sayfasından da istatistikler kısmına dokunabilir ve buradan da ulaşabilirsiniz. Daha ayrıntılı ve detaylı bir şekilde bu sayfayı incelemek istiyorsanız yapmanız gereken genel bakış bölümünün hemen altında yer alan ölçümlere bakmak ya da paylaşmış olduğunuz gönderinin belirli içeriğine dokunmak olmalıdır.

İstatistiklerin Yüklenirken Bir Hata Oluştu

İstatistiklerin yüklenirken bir hata oluştu sorunu genellikle İnstagram hesaplarında meydana gelmektedir. Bu hatanın çözümü ise belli başlı birkaç uygulama ile kolaylık ortadan kaldırılmaktadır. Bunlara bakacak olursak:

 • İnternet bağlantısının kontrol edilmesi
 • İnstagram uygulamasının yeniden başlatılması
 • İnstagram uygulamasının güncellemesinin kontrol edilmesi
 • İnstagram hesabınızın kontrol edilmesi
 • İnstagram destek ekibiyle iletişime geçilmesi

Bu uygulamaları yaparak sorundan kolaylıkla kurtulabilirsiniz.

İstatistikler Kullanılamıyor Ne Demek?

İnstagram’da reels videosu, hikâye özelliği ya da gönderi kısımlarında bu gönderilere ait bir de istatistik ekranı bulunmaktadır. Bazı durumlarda bu ekrana ulaşmaya çalışırken İstatistikler kullanılamıyor hatası ile karşılaşılabilmektedir. Yani İnstagram’da yaşanan çok yüksek ihtimalle bir bağlantı hatasından kaynaklanan sorun olarak karşımıza çıkmaktadır.

İnstagram İstatistik Anlamları

İnstagram istatistik anlamları tamamen etkileşim kavramından ibarettir. Eğer bir işletme hesabına sahipseniz ve bu işletme hesabınızın istatistiklerine detaylı bir şekilde bakmak istiyorsanız burada yer alan unsurların anlamlarına da hâkim olmanız gerekmektedir. İstatistik alanı 3 temel unsurdan meydana gelmektedir:

 • Cevaplar: Kullanıcıların paylaşmış olduğunuz hikâyelere kaç kere cevap verdiğini göstermektedir.
 • Profil Ziyaretleri: İnsanların paylaşmış olduğunuz gönderiler üzerinden kaç kere profilinize tıkladığını göstermektedir.
 • Çıkartma Tıklamaları: Kullanıcıların gönderinin altına yazmış olduğunu çıkartmalara ya da hashtaglere kaç kere tıkladığını göstermektedir.

Eğer bir işletme hesabınız varsa bu istatistikleri iyi okumanız ve ona göre İnstagram profilinizi geliştirmeniz gerekmektedir.

Yorum yapın