Instagram Notlar Gözükmüyor

Günümüzde en çok kullanılan sosyal medya platformları arasında bulunan Instagram’da çeşitli özellikler kullanılabiliyor. En yeni özellikler arasında Instagram notlar bölümü yer alıyor. Anahtar bölümünden kullanıcılar takipçileri ile not paylaşabilme imkanına sahip olabiliyorlar. Fakat bazı durumlarda instagram notlar gözükmüyor sorunları ile karşılaşabilmek mümkün oluyor. Bu sorunların çözümleri ise oldukça basittir.

Instagram hesabınızdan notlar bölümüne giremiyor. İlk olarak sorunun neyden kaynaklandığını öğrenmeniz gerekir. Böylelikle soruna yönelik işlem yapabilmeniz de mümkün olur. Instagram’da bu sorunu yaşadığınızda ilk olarak Instagram hesabınızdan çıkış yapmak çözüm almanız açısından faydalı olabilir. Instagram hesabınızdan çıkış yapıp tekrar giriş yaparak bu sorunun çözülmesini sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda cihazınızı kapatıp açarak da bu sorunun çözülmesini sağlayabilirsiniz.

Instagram Notlar Gözükmüyor İphone

Instagram kullanımı İphone marka cihaz kullanan kullanıcılar telefon üzerinde yaygın olarak kullanılır. Bu nedenle Instagram notlar gözükmüyor İphone cihaz kullanan kullanıcılar tarafından da sıklıkla rastlanılan bir durumdur. Bu durum ile karşı karşıya geldiğinizde yapmanız gereken işlemler şu şekildedir:

 • Instagram hesabınızdan çıkış yapıp tekrar hesabınıza giriş yapın.
 • Cihazınızı kapatıp tekrar açın profesyonel hesaba geçiş yaparak sorunun çözülmesini sağlayın.
 • Instagram uygulamanız güncel değilse uygulamanızı güncelleyin.
 • Uygulamanızı silip tekrardan yükleyin.
 • Instagram yetkilileri ile iletişime geçin.
 • Instagram uygulamasının önbelleğini temizleyin.

Bu yöntemlerden herhangi birini denediğinizde Instagram notlar gözükmüyor sorununu çözebilme imkanına sahip olabilirsiniz.

Instagram Notlar Gözükmüyor Android

Android işletim sistemine sahip olan cihazlar yaygın olarak kullanılan cihazlardır. Bu nedenle bu cihazları kullanan kişiler tarafından da Instagram yaygın olarak kullanılıyor. Instagram’da notlar bölümünde sorunlar yaşayan kullanıcılar Instagram notlar gözükmüyor Android araştırmasını yaparlar. Android cihazlarda bu sorunun çözülmesi için yapılması gerekenler ise şu şekildedir:

 • Hesabın oturumunu kapatıp tekrar oturum açın.
 • Cihazınızı kapatıp tekrar açın Instagram destek ekibi ile iletişime geçin.
 • Instagram uygulamasının önbelleğini ve verilerini silin.
 • Instagram uygulamasının yüklemesini kaldırıp tekrar yükleyin.

Bu yöntemleri doğru bir şekilde uyguladığınızda Instagram notlar gözükmüyor sorununu kesin olarak çözme fırsatına sahip olabilirsiniz.


Daha fazla içerik;


Instagram Not Özelliği Bir Hesabımda Var Diğerinde Yok

Instagram’da birden fazla hesap kullanan kullanıcı sayısı oldukça fazladır. Bu nedenle birçok kişi sorunlar yaşadıklarında tek bir hesabı ile bu sorunu yaşayabiliyor. Örneğin Instagram not özelliği bir hesabımda var diğerinde yok sorunu sıklıkla rastlanan bir durumdur. Bu durum ile karşı karşıya geldiğinizde sorun yaşadığınız hesabı açıp kapatmanız gerekebilir. Hesabınızdan çıkış yapıp tekrar giriş yaptığınızda bu sorunu da çözebilirsiniz. Aynı zamanda sorunu çözmek için uygulamanızı güncelleyip önbelleğini de temizleyebilirsiniz. Bu işlemleri yapıp tekrar sorunu çözemediğinizde Instagram’ın yardım ekibi ile iletişime geçmeniz gerekir. Böylelikle sorununuzun yardım ekibi tarafından çözümü bulunur.

Instagram Güncelledim Ama Notlar Gözükmüyor

Instagram uygulamasını kullanan birçok kullanıcı notlar bölümü gözükmediğinde ilk olarak Instagram uygulamasını güncellerler. Instagram uygulamasını güncellediklerinde çoğu zaman bu sorunun çözülebilmesi mümkün olur. Fakat bazı durumlarda Instagram güncelledim ama notlar gözükmüyor sorunu ile karşı karşıya gelebilmek de mümkün oluyor. Bu gibi bir durum yaşadığınızda Instagram uygulamanızın yüklemesini kaldırıp tekrar yükleyebilirsiniz. aynı zamanda Instagram uygulamasının önbelleğini ve verilerini de temizleyebilirsiniz. Bu işlemleri gerçekleştirdiğinizde Instagram uygulamanızda tekrar notlar bölümünü kullanabilirsiniz. Bu işlemlerden herhangi biri sonuç vermediğinde yapmanız gerekenler Instagram yardım ekibi ile iletişime geçmektir.

Instagram Not Özelliği Açma

Instagram’ın yeni geliştirmiş olduğu not özelliği birçok kullanıcının dikkatini çekmiştir. Bu nedenle birçok kullanıcı tarafından Instagram not özelliği açma konusu araştırılır. Instagram’dan not özelliğini açmak için yapmanız gerekenler şu şekildedir:

 • Instagram uygulamasına giriş yapın.
 • Hesabınıza giriş yapıp mesajları bölümüne gidin mesajlar bölümünde yer alan notun butonuna tıklayın.
 • Notun butonuna istediğiniz mesajı yazın ve paylaş butonuna basın.

Bu işlemi gerçekleştirdiğinizde Instagram’ı not özelliğini kullanmış olursunuz.

Instagram Not Özelliği Kapatma

Instagram’da not özelliğini kullanmak istemeyen birçok kişi tarafından Instagram not özelliği kapatma konusu araştırılır. Not özelliğini kullanmak istemediğimizde yapmanız gerekenler ise şu şekildedir:

 • Instagram’da notlar bölümünde herhangi bir paylaşım yapmadan bu özelliği kullanmaya bilirsiniz.
 • Takipçilerinizin yaptığı notları görmemek için sessize al butonunu kullanabilirsiniz.
 • Notun üzerine tıklayıp sessize al butonuna bastığınızda o kişi tarafından paylaşılan notları görmezsiniz.

Bu işlemleri gerçekleştirdiğinizde Instagram’da diğer kullanıcılar tarafından yapılan notları da görmezsiniz. Aynı zamanda kendiniz de not paylaşımı yapmadan özelliği kullanmayabilirsiniz.

Instagram Notlar Gözükmüyor Ne Yapmalıyım?

Instagram notlar bölümünün yaygın olarak kullanılmasından sonra birçok kullanıcı tarafından İnstagram notlar gözükmüyor ne yapmalıyım? Konusu da araştırılıyor. Instagram notlar bölümü gözükmüyor ise bu sorunu neden kaynaklandığını öğrenmeniz gerekir. Genel olarak bu sorunun kaynağı uygulamanın güncel olmamasından dolayı oluyor. Uygulamayı güncelleyerek notlar bölümünün tekrar gözükmesini sağlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra uygulama verilerini sıfırlayıp cihazınızı açıp kapatarak da anahtarı bölümünün gözükmesini sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda hesabınıza giriş yapıp çıkararak anahtar bölümünün gözükmesini sağlayabilirsiniz.

Instagram Notlar Kısmı Gitti

Instagram’da notlar bölümü sıklıkla kullanılan bir bölümdür. Fakat zaman zaman notlar bölümünde sorunlar yaşanabilme ihtimali oldukça yüksektir. Instagram notlar kısmı gitti birçok hesabın yaşadığı sorunlar arasında yer alıyor. 24 saat sonrası otomatik olarak kaybolan bu özellik hakkında yapılan araştırmalar oldukça fazladır. Birçok kullanıcı bu özelliği neden gittiğini de merak eder. Bu özelliğin gitme nedeni farklı sebeplere göre değişkenlik gösterebilir. Uygulama güncellemesi yaparak ya da hesap oturumu kapatılarak özelliğini tekrar gelmesini sağlayabilmek mümkündür.

Yorum yapın