Instagram Kaydedilenler Açılmıyor

Sosyal medya günümüzde birçok kişi tarafından kullanılan oldukça yaygın bir platformdur. Haliyle bu platform üzerinden yapılan işlemlerde oldukça fazladır. Instagram’da paylaşılan içeriklerin kaydedilebilmesi mümkündür. Bu özellik ile kullanıcıların beğendiği içerikleri kaydedebilmesi mümkün olur.

Instagram’da paylaşılan içeriklerin kaydedildiği bölüme geçiş yapılarak daha önceden kaydedilen tüm içeriklerin görülebilmesi mümkündür. Fakat bazı instagram kaydedilenler açılmıyor hatası ile karşılaşılabilir. Bu gibi durumlarda kaydedilenlerin açılmama sorununu çözebilmek oldukça kolaydır.

Instagram’da gönderilerin açılmama sorunu ile karşılaştığınızda sorunun neyden kaynaklandığını çözmek gerekir. Instagram’ın kaydedilenleri açmama sorunları arasında:

 • Ağ bağlantısı nedeniyle Instagram kaydedilenleri açamayabilirsiniz. Bunun için mutlaka cihazınızın internete bağlı olduğundan emin olmanız gerekir. Eğer cihazınız internete bağlı değil ise cihazınızı internete bağlayarak tekrar kaydedilenler bölümüne geçiş yapıp kaydedilenleri sorunsuz bir şekilde açabilirsiniz.
 • Instagram sunucu sorunlarından dolayı kaydedilenler bölümünü açamayabilirsiniz. Bunun için Instagram destek ekibi ile iletişime geçebilirsiniz ya da Instagram uygulamasını güncelleyip tekrar kaydedilenler bölümüne geçiş yapmayı deneyebilirsiniz. Uygulamanın güncel olması uygulamayı sorunsuz bir şekilde kullanmanızı sağlayacaktır.
 • Arka planda çalışan veri ayarlarını kontrol ederek Instagram’ın çalışmasını etkileyen unsurları ortadan kaldırabilirsiniz. Aynı zamanda Instagram önbelleğini temizleyerek de yaşanan sorunu düzeltebilirsiniz.

Instagram Kaydedilenler Akış Yenilenemedi

Instagram Kaydedilenler Akış Yenilenemedi

Instagram’da içeriklerinizin ya da başka kişilerin içeriklerini saklayabileceğiniz ve kolayla bulabileceğiniz kaydedilenler bölümü bulunuyor. Bu bölüm sayesinde birçok kullanıcı istedikleri şekilde gönderileri kaydedip daha sonra o gönderilere tekrar erişebilme fırsatına sahip oluyor.  u nedenle Instagram kaydedilenler bölümünün yaygın olarak kullanılması oldukça doğaldır.

Instagram kaydedilenler akışı zaman zaman problem verebiliyor. Bu nedenle ı Instagram kaydedilenler akış yenilenemedi sorunu sıklıkla gündeme geliyor. Bu sorunu yaratan unsuru bularak kaydedilenlerin tekrardan aktif bir şekilde açılmasını sağlayabilmek mümkündür. Instagram kaydedilenler bölümündeki sorunları çözebilmek için yapabileceğiniz işlemler şu şekildedir:

 • İnstagram’a girilen cihaz yeniden başlatılır.
 • Cihazın internete bağlı olup olmadığı kontrol edilmeli
 • Instagram’ın kapalı olup olmadığı kontrol edilmeli
 • Instagram’ın ağ bağlantısı kontrol edilmeli farklı cihazlar ile Instagram hesabına giriş yapılabilir.
 • Uygulamanın uygulama verisi ve ön belleği temizlenir.
 • Uygulamanın güncel olup olmadığı kontrol edilir.
 • Instagram yüklemesini kaldırıp tekrardan yüklenebilir.
 • Instagram’ın bir önceki sürümüne geri dönüş yapılabilir.
 • Instagram’da aramayı nereden yaptığınızı konum olarak belirleyebilirsiniz.
 • VPN kullanımı ile İnstagram’a giriş yapmamaya özen gösterilebilir.

Instagram kaydedilenler akış yenilememe sorunu ile karşı karşıya geldiğimizde tüm bu çözüm önerilerini deneyebilirsiniz. Bu önerileri tek tek denediğinizde mutlaka sorunlarınıza yönelik bir çözüm bulacaksınız. Böylelikle Instagram kaydedilenler bölümünü tekrardan aktif bir şekilde kullanabilirsiniz.

Instagram kaydedilenler sorununu bu çözüm önerilerine rağmen düzeltemediğinizde Instagram destek ekibi ile iletişime geçebilirsiniz. Hesabınızdan kaynaklı bir problem olduğunda hesap şifrelerinizi değiştirerek hesabınızı daha güvenilir bir şekilde kullanabilirsiniz. Böylelikle hesabınızın tek bir cihazdan kullanılmasını sağlayarak Instagram’da yaşayabileceğiniz sorunların önüne de geçebilirsiniz.

Instagram Kaydedilenler Toplu Silme

Instagram Kaydedilenler Toplu Silme

Instagram kaydedilenler bölümü son zamanlarda kullanıcıların en çok kullandığı bölümler arasında yer alıyor. Instagram kaydedilenler bölümü özellikle gez i seyahatleri yapıldığında kullanıcılar tarafından sıklıkla kullanılan bir bölümdür. Instagram’da kaydedilenler kısmında bulunan gönderileri silinebilmesi de mümkündür. Gönderiler üst üste geldiğinde eski içeriklere ulaşmak zor olacağı için birçok kaydedilen içeriği silebilmek mümkündür. Fakat bununla tek tek uğraşmak oldukça zaman alacağı için toplu bir şekilde silme işleminin yapılması da mümkündür.

Instagram’da kaydedilenler bölümündeki içeriklerinizi tek tek silmek yerine toplu silme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Instagram kaydedilenler toplu silme işlemi Android cihazlarda mümkün değildir. Bunun nedeni ise Android cihazların toplu bir şekilde kaydedilenleri Seçme ve silme özelliğine sahip olmamasıdır. Bu nedenden dolayı Android işletim sistemine sahip olan cihazlarda bu işlemi gerçekleştirebilmeniz mümkün değildir. Bunun yerine gönderileri tek tek silmeniz gerekir.

Android cihazlarınızdan Instagram hesabınıza giriş yapıp kaydedilenler bölümüne gelerek buradaki içeriklerin hemen alt kısmında bulunan kaydet butonuna basmanız gerekir. Bu butona tekrar bastığınızda Kaydettiğiniz gönderiler kaydet bölümünden silinecektir. Fakat bununla uzun süre uğraşmak istemiyorsanız iOS işletim sistemine sahip olan cihazlar ile hesabınıza giriş yaparak toplu bir şekilde silme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

İphone cihazlarda Instagram kaydedilen bölümünde yer alan gönderilerin toplu bir şekilde silinebilmesi mümkündür. Dilerseniz tek tek istediğiniz uygulamayı kaldırabiliyor ya da toplu bir şekilde tüm kaydedilenleri ya da seçtiklerinizi kaldırabiliyorsunuz.

 • İphone cihazınız ile Instagram uygulamasını açmanız gerekir.
 •  Instagram uygulamasında sağ alt köşede bulunan profil sekmesine dokunmanız gerekir.
 • Sağ üst köşede yer alan menü butonuna tıklayıp kaydedilenler bölümüne gelin.
 • Kaydedilenler bölümünün hemen alt kısmında bulunan tüm gönderiler dizinini açın.
 • Sağ üst köşedeki düğmeye basarak seç seçeneğine tıklayın.
 • Tüm Instagram gönderilerini kaydetmekten silmek için tümünü ses seçeneğine dokunup kayıtlı tüm gönderilerinizi kaydedilenlerden kaldırabilirsiniz. Fakat silmek istemedikleriniz var ise bunların işaretini kaldırarak tekrar bunların kayıtlı kalmasını sağlayabilirsiniz.
 • Alt kısımda yer alan kaydet düğmesine tıklayarak Instagram kaydedilenler bölümündeki gönderilerinizin silinmesi için

Yorum yapın