Kocaya Okunacak En Etkili Dua

Evlilik hayatlarında sorun yaşayan birçok kişi tarafından kocaya okunacak en etkili dua konusu araştırılır. Kadınlar sorunlar yaşadıklarında bu sorunların çözülebilmesi için duaya sığınırlar. Bu nedenle birçok kişi tarafından kocaya okunacak dualar araştırılır kocaya okunacak dualar arasında:

 • Allahümme elif beyne kulubina ve aslih zate beynina ve’hdina sübüle’sselami ve necnina mine’z-zulümati ile’n-nuri ve cennibe’l fevahişe ma zahare minha ve ma betane.

Duası yer alır. Bu duayı okuyan birçok kişi bulunur duanın anlamı ise Allah’ın kalpleri birleştireceğine ve arayı düzelteceğini olan inancı teşvik eder. Bu nedenle eşi ile sorun yaşayan kişiler bu duayı okuyarak Allah’ın izniyle eşi ile yine huzur içerisinde yaşamaya devam eder. Fakat bu dua edilmeden önce mutlaka kalpten bir şekilde inanılmalıdır dualar edildiğinde duanın gücüne Allah’ın merhametine inanmak gerekir. Böylelikle duadan istenen etkinin sağlanabilmesi de mümkün olur.

Huysuz Kocaya Okunacak En Etkili Dua

Eşleri ile sık sık sorun yaşayan kişiler oldukça fazladır. Özellikle huysuz kocalar eşleri ile sorun yaşayan kişiler arasında yer alır. Bu nedenle birçok kişi tarafından Huysuz kocaya okunacak en etkili dua araştırılması yapılır. Dinimizde birçok konu için okunabilecek dua seçenekleri oldukça fazladır. Huysuz ve aksi koca için okunabilecek dua da mevcuttur. Bu dualar arasında:

 • Kem terakû min cennâtin ve uyûn(uyûnin).”

Ayeti kerim yer alır. Bu ayet okunduğunda huysuz kocanın yumuşayabilmesi mümkündür. Bu ayeti kerimenin 21 veya 71 defa frika’ya okunması gerekir. Bu dua inançlı bir şekilde okunduğunda huysuz eşin daha uysal olması mümkün olabilir. Bu dua Duhan suresinin 25. ayeti kelimesidir.

Söz Dinlemeyen Kocaya Okunacak Dua

Eşlerinin sözlerini dinlemeyen kocalar oldukça fazladır. Bu durumdan rahatsız olan birçok kadın söz dinlemeyen kocaya okunacak dua araştırması yapar. Söz dinlemeyen kocaya okunacak dua ise şu şekildedir:

 • Ferdün hayyün kayyûmün hakemün adlün kuddûsün.İnnellâhe kâne semiy’an aliyma

Bu dua ile söz dinlemeyen kocanın söz dinlemesi sağlanabilir. Fakat duayı okumadan önce mutlaka kalpten inanmak gerekir. Aynı zamanda duayı okumadan önce besmele çekmek gerekir. Besmele ile duaya başlayıp kalpten bir şekilde dua edildiğinde söz geçirme kabiliyeti artış göstermiş olur. Bu dua sadece eşine söz geçirmek isteyen kişiler tarafından değil başka kişiler tarafından da okunabilir. Örneğin evladına söz geçirmek isteyen kişiler tarafından da sıklıkla okunan bir duadır.

Kavgalı Eşler İçin Okunacak Dua

Her ailede olduğu gibi birçok ailede zaman zaman kavgalar olması mümkündür. Eşler birbirleri ile kavga ettiklerinde bu sorunu kısa süre içerisinde çözüme kavuşturulmalıdır. Fakat bazı zamanlarda kavgalı eşler arasındaki sorun uzun sürebiliyor. Bu nedenle birçok kişi tarafından kavgalı eşler için okunacak dua araştırılması yapılıyor kavgalı eşlerin birbirleri ile barışması için okuyabilecekleri dua seçenekleri arasında:

 • Allahümme elif beyne kulubina ve aslih zate beynina ve’hdina sübüle’sselami ve necnina mine’z-zulümati ile’n-nuri ve cennibe’l fevahişe ma zahare minha ve ma betane.

Duası yer alır. Bu duanın manası oldukça güzel olduğu için kişiler bu dua ile aralarındaki sorunu çözebilirler. Duanın anlamı kalpleri birleştirmek ve arayı düzeltmek üzerine olduğu için duayı okuyan kişiler Allah’ın isteği ile barışabilirler. Bu duanın içten ve odaklanarak edilmesi son derece önemlidir.


Daha fazla içerik;


Kocamın Beni Arzulaması İçin Okunacak Dua

Eşi ile problem yaşayan birçok kişi tarafından kocamın beni arzulaması için okunacak dua konusu daha sıklıkla araştırılır. Kocasının kendisine olan isteğinin azaldığını gören kadınlar bu durumda dualar yöntemi ile kocasının kendisine tekrar ilgi duymasını ister. Bu nedenle birçok kişi tarafından bu durumda okunacak dualar araştırılır. Bu durumda okunacak dua arasında:

 • Allah’ım kalplerimizi birleştir. Aramızdaki sorunları çöz bizi kurtuluşun ile müjdele.

Duası yer alır. Bu duayı okuyan kişiler Allah’ın izniyle eşleri ile daha mutlu olabileceklerdir. Fakat duayı etmeden önce mutlaka Allah’ın merhametine ve şefkatine inanmak gerekir. Duaya kalpten bir şekilde inanarak başlandığında duanın kabul olabilmesi de mümkün olur.

Eşlerin Arasını Düzelten Dua

Eşlerin arasını düzelten dua birçok kişi tarafından araştırılan dualar arasında yer alıyor. Eşler aralarının düzelmesi için dualara başvururlar bu dualar arasında:

 • Allahümme elif beyne kulubina ve aslih zate beynina ve’hdina sübüle’sselami ve necnina mine’z-zulümati ile’n-nuri ve cennibe’l fevahişe ma zahare minha ve ma betane.

Duası en çok okunan dualar arasında yer alıyor. Çünkü bu duanın manası birçok konu ile uyumludur. Bu duada Allah’ın kalpleri birleştirmesi arayı düzeltmesi ve kurtuluş yoluna iletmesi istenir. Bu nedenle arası bozuk olan eşler için oldukça uygun bir duadır.

Aksi Kocaya Okunacak Dua

Aksi kocalar evin huzurunu kaçırdıkları için birçok kişi tarafından aksi kocaya okunacak dua araştırılır. Aksi kocaya okunacak dualar arasında:

 • Ayetel Kürsi
 • İhlas Suresi
 • Felak Suresi

Yer alır. Bu dualar okunduğunda aksi kocanın yumuşaması ve sevgi ile dolması mümkün olur. Fakat duanın okunmadan önce inanarak okunması gerekir inanarak yapılan her işte olumlu sonuç almak mümkün olduğu için dualarda da inanmak son derece önemlidir. Allah’ın sonsuz kudretine inanarak edilen dualar kısa süre içerisinde kabul olunabilir.

Huysuz Ve Geçimsiz Eş İçin Dua

Huysuz ve geçimsiz eşler için okunacak dua seçenekleri oldukça fazladır. Huysuz ve geçimsiz eş için dua seçenekleri arasında:

 • Felak ve Nas Suresi
 • İhlas Suresi
 • Ayetel Kürsi

Gibi dualar bulunur. Bu dualar okunduğunda huysuz ve geçimsiz olan eşlerin daha sevgi dolu olması sağlanabilir. Huysuz veya geçimsiz eşler evin huzurunu kaçıran ve evliliği ayrılığa itebilecek durumlar olduğu için mutlaka bu eşlere dua okunması gerekir. Dualar kalpten edildiğinde Allah’ın izniyle eşlerin daha samimi olması sağlanabilir.

Hakaret Eden Kocaya Okunacak Dua

Günümüzde eşlerine hakaret eden kocalar oldukça fazladır. Eşlerine hakaret eden kocalar için çeşitli dualar bulunur. Güzellik ve kadınlar tarafından eşlerine hakaret eden dualar araştırılır. Hakaret eden kocaya okunacak dua okunduğunda eşlerin işine olan saygısı artış gösterir. Birçok kişi evdeki huzursuzluğun düzelmesi için bismillahirrahmanirrahim ve elgaytü aleyke mehabbeten minni duasını okur. Bu dua okuduğunda evdeki huzursuzluğun gidebilmesi de mümkün olur. Böylelikle eşlerine küfür ve hakaret eden kocaların da daha sakin kocalar haline gelmesi sağlanabilir. Dualar kalpten bir şekilde okunduğunda Allah’ın kullarının isteklerini yerine getireceğine inanmak oldukça önemlidir.

Yorum yapın