Kreon 25000 Kullanıcı Yorumları

Kreon 25000 kullanıcı yorumları çeşitli forum sitelerinde yoğun olarak yer alıyor. Özellikle ilk kez kullanacak herkes yorumları merak ediyor. Bazı kullanıcı yorumları kısaca şöyle yansıyor;

  • Etken maddesi alerji yapar mı diye düşündüm ve kullanmak istemedim.
  • Doktorum reçete ettiği için kullandım ve iyi ki kullanmışım. Şikayetlerim geçti.
  • Düzenli kullanımda etkili sonuç aldım. Bende yan etki yapmadı.

Genel kullanıcı yorumlarından bazıları yukarıda yer verdiğimiz şekilde yansıyor.

KREON Hangi Hastalığa İyi Gelir?

KREON hangi hastalığa iyi gelir; ilaç yüksek oranda pankreatik enzim karışımından meydana gelir. Genel olarak sindirim sorunu yaşayan hastalar için reçete edilir. Sadece doktorun reçete etmesi sonucunda kullanılması gerekir Yanlış kullanım neticesinde ciddi yan etkileriyle karşı karşıya kalabilirsiniz.

KREON Karın Ağrısı Yapar Mı?

KREON karın ağrısı yapar mı sorusu ilacı ilk kez kullanacak herkes tarafından merak ediliyor. Her ilaç gurubunda olduğu gibi Kreon ilacında da olası yan etkiler görülebilir. Bu yan etkiler bazı hastalarda hiç bazı hastalarda ise şiddetli olarak görülebiliyor. Karın ağrısı durumu da ilacın yan etkilerinden biri olarak açığa çıkabilir. Eğer bu durum yaşanırsa mutlaka doktora bilgi verilmelidir.

KREON Kabızlık İçin Nasıl Kullanılır?

KREON Kabızlık için nasıl kullanılır sorusunun yanıtını doktorunuzdan almanız gerekir. Çünkü doz, kullanım süresi ve miktarı hastaya göre değişmekle beraber doktor bilgisi ışığında olmalıdır. İlacın prospektüsünde yer alan detaylara göre kabızlık için yemeğe başlarken bir miktar yemek yerken ise kalan doz miktarının kullanılmasıdır.  Tabletler öğün arası çiğnenemeden suyla beraber yutulmadırı.

KREON İlacı Aile Hekimi Yazabilir Mi?

KREON ilacı aile hekimi yazabilir mi sorusuna evet olarak yanıt verebiliriz. Uzman hekim olan tüm hekimler bu ilacı reçete edebilir. Doktor muayenesi ve kullanım talimatı dışına çıkmadan kullanmanızda yarar olacaktır. Aksi halde yanlış kullanım, doz aşımı ve benzeri durumlardan kaynaklı ciddi yan etkileriyle karşı karşıya kalma riski mevcuttur.

Kreon İlaç Zayıflatır Mı Kadınlar Kulübü

Kreon ilaç zayıflatır mı Kadınlar Kulübü forum sitesinde yoğun olarak sorulan bir sorudur. Bu soruya cevaben bazı kullanıcıların yorumları ise şöyledir;

  • İlacı kullandığımdan beri iştahım durdu.
  • Asla ağzıma bir şey süremiyorum ilaçtan beri ve bu beni mutlu ediyor çünkü zayıfladım.

İlacın zayıflatıp zayıflatmadığına dair bazı yorumlar yukarıda yer verdiğimiz gibi yansıyor. Genelde kullanıcılar ilacın zayıflattığını ve iştah kestiğini ifade ediyor.

Kreon 25000 Safra Kesesi

Kreon 25000 safra kesesi tedavisinde de kullanılan bir ilaçtır. Ancak kesinlikle doktorun bilgisi dışında kullanılmaması gerekir. Doktorunuz safra kesesi ile ilgili teşhis koyarak ilacı reçete ettiyse kullanmanız tavsiye edilir. Bunun dışında kendiniz doktora danışmadan kullanırsanız ciddi ve zararlı yan etkileriyle baş etmek durumunda kalabilirsiniz.

Kreon İlaç Kullananların Yorumları

Kreon ilaç kullananların yorumları oldukça fazladır. Çeşitli sözlük ve forum siteleri üzerinden bu yorumlara ulaşabilirsiniz. Genelde ilacın yan etkileri, ne kadar sürede etki ettiği ve benzeri konularda yorumlar yapılmıştır. Bu yorumlar özellikle de ilacı ilk kez kullanmayı düşünenlere ışık tutar nitelikte olacaktır.

Kreon 25000 Faydaları

Kreon 25000 faydaları oldukça fazladır. Özellikle de sindirim ve safra kesesi sorunlarında reçete edilen bir ilaçtır. Besinleri doğal şekilde sindirebilmeniz için doğal enzimler içeriyor. Bu da kabızlık, sindirim sorunu ve benzeri şikayetleri ortadan kaldırıyor. Ancak sadece doktora danışarak ve doktorun belirttiği dozda kullanmanız tavsiye edilir.

Kreon 25000 Yan Etkileri

Kreon 25000 yan etkileri her ilaç türünde olduğu gibi yanlış kullanım, doz aşımı ve benzeri durumlarda açığa çıkıyor. Genelde şiddetli karın ağrısı, alerjik reaksiyonlar, ateş, kusma ve ishal gibi yan etkileri olabiliyor. Bu yan etkilerden en az biriyle karşılaşmanız halinde hemen doktora bilgi vermeniz gerektiğini de unutmamanız gerekir.

Kreon 25000 Günde Kaç Defa Kullanılır?

Kreon 25000 günde kaç defa kullanılır sorusuna net bir yanıt vermek mümkün değildir. Direk doktorunuza danışarak buna uymanız gerekiyor. Çünkü doktorunuz yaşınızı, rahatsızlık seviyenizi ve uygunluğunuzu baz alarak doz ve kullanım süresi belirliyor. Eğer belirtmediyse alanında uzman bir eczacıya danışarak da kullanım talimatına dair detaylı bilgi alabilirsiniz.

Kaynak: https://titck.gov.tr/storage/Archive/2019/

Yorum yapın