Duxet Kullananlar Yorumlar

Duxet kullananlar yorumlar yaparak ilaca dair görüşlerini ve sonuçlarını bildiriyor. İlk kez ilaca başlayacak olanlar ise bu kullanıcı yorumlarını merak ediyor. Bazı yorumlar kısaca şöyle yansıyor;

  • Fibromiyalji teşhisi koydu doktorum be Duxet yazdı. Kullandığımdan beri ağrılarım sıfıra indi.
  • İlaca başladım ağrılar gitti ilacı bırakınca daha şiddetli şekilde yeniden ağrılarım başladı.

Yukarıda yer verdiğimiz ve benzeri kullanıcı yorumları çeşitli forum sitelerinde yoğun olarak yer alıyor.

Duxet Hangi Hastalığa İyi Gelir?

Duxet hangi hastalığa iyi gelir sorusuna tek bir hastalık şeklinde yanıt vermek mümkün değildir. Genelde şu hastalıklarda tedavi amaçlı kullanılır;

  • Diyabetik nöropatik ağrılar,
  • Fibromiyalji,
  • Kemiklerin, eklemlerin, kasların kronik ağrısı,
  • Depresyon,

Anksiyete ve idrar kaçırma sadece doktorun uygun görüp reçete etmesi halinde kullanılmalıdır.

Duxet Hangi Hastalara Verilir?

Duxet hangi hastalara verilir sorusuna hasta şikayetleri baz alınarak yanıt vermek gerekir. Genelde eklemlerinde, kaslarında yoğun ağrı şikayeti olan hastalar için reçete ediliyor. Bunun akabinde kas romatizması, depresif ruh hali ve idrar kaçırma gibi durumlarda da sıkça Duxet reçete ediliyor. Hastanın şikayet derecesine göre Duxet dozu ve miktarı da doktor tarafından belirlenir.

Duxet Ne Kadar Sürede Etki Eder?

Duxet ne kadar sürede etki eder sorusuna net bir şekilde yanıt vermek mümkün değildir. Nitekim genelde ilk iki hafta düzenli kullanım sonucunda net etkileri görülmeye başlar. Bazı hastalarda bu süre zarfı 4 haftaya kadar çıkabilir. Etki yoğunluğu ve etki süresi kişiden kişiye göre farklılık gösterebiliyor.

Duxet Fibromiyaljiye İyi Gelir Mi?

Duxet Fibromiyalji ye iyi gelir mi sorusuna evet olarak yanıt verebiliriz. Fibromiyalji diğer adıyla kas romatizmasıdır. Eklem ve kaslarda yoğun, kronik ağrı şeklinde ifade edilir. Bu ağrılar yaşam standardını düşürüp şiddetli ağrı, uykusuzluk ve depresyon etkisi de gösterebilir. Genelde fibromiyalji tanısı konan hastalara Duxet başlangıç seviyesi reçete edilir.

Duxet Kullananlar Kadınlar Kulübü

Duxet kullananlar Kadınlar Kulübü forum sitesinde ilaç sonuçlarını ve yorumlarını paylaşıyor. Bazı kullanıcı yorumları;

  • İlk başlarda yoğun ağrılarımı almadı ama yine de düzenli kullanmaya devam ettim. Şuan kuş gibi yaptı beni.
  • Kas ve eklem ağrılarım yok oldu. İlacı bir süre bıraktım ağrılarım başlayınca yeniden devam ettim.

Özellikle fibromiyalji hastalarının Duxet hakkında olumlu sonuçlar içeren yorumlara yer verdiğini söylemek mümkündür.

Duxet 30 mg Kullananlar Kilo Aldırır Mı?

Duxet 30 mg kullananlar kilo aldırır mı sorusuna direk hayır şeklinde yanıt verebiliriz. Hatta ilaç kullanımı neticesinde iştah kapanması ve benzeri durumlar yaşanıyor. Bu da pek çok hastanın ilacı kullanırken kilo verdiğine dair yorumlar yaptığını gösterir. Kilo kontrolünü sağlamak amacıyla sıkça kullanılan bir ilaç olsa da sadece doktor reçete edince kullanılmalıdır.

Duxet Kullananlar Ekşi Sözlük

Duxet kullananlar ekşi sözlük forum sitesinde yorumlarını paylaşıyor. Kullanıcıların Duxet hakkında yer verdiği bazı yorumlar şu şekildedir;

  • Şiddetli boyun ağrısı diye gittim fibromiyalji dedi doktor. Duxet verdi aşırı uyku yaptı ama ağrılar sıfır.
  • Uzun süredir kullanıyorum ve bırakırsam ağrım başlar mı diye merak ediyorum.

Bu ve benzeri sayısız Duxet kullanıcıları tarafından yorumlar mevcuttur.

Duxet 30 Mg Yan Etkileri Ne Zaman Geçer?

Duxet 30 mg yan etkileri ne zaman geçer sorusu ilacı yeni ya da ilk kez kullanalar tarafından merakla araştırılıyor. Duxet yan etkileri ağır ya da hafif olarak ayrılıyor. Öncelikle yan etkileriyle karşı karşıya kaldığınız anda ilaç alımını durdurup doktorunuza bilgi vermeniz gerekiyor. Yan etkilerin geç.me süresi ise hastadan hastaya farklılık gösterir.

Duxet İştah Keser Mi?

Duxet iştah keser mi sorusuna evet olarak yanıt verebiliriz. Hem ağrı azaltıcı hem de antidepresan etkisi mevcuttur. Aynı zamanda kullanan hastalarda iştahı azalttığı da ifade ediliyor. Hatta ilaç kullanımı boyunca çok fazla kilo verdiği şeklinde dönüş yapan hasta sayısı da oldukça fazladır.

Duxet 30 Mg Kullananların Yorumları

Duxet 30 mg kullananların yorumları farklılık gösteriyor. Bazı hastalarda ciddi yan etkilere neden olmuşken bazılarında hiç yan etki görülmemiştir. Ancak genel baz alındığında özellikle de fibromiyalji ağrılarını tamamen kestiği hasta dönüşleri arasında yer alıyor. Kullanıcılar çeşitli forum sitelerinde ilaca dair net görüşlerini yorum olarak aktarıyor.

Kaynak: https://titck.gov.tr/storage/Archive/2020/

Yorum yapın