Lavanta Yağı Cinsellikte Nasıl Kullanılır? – Sürülürse Ne Olur?

Lavanta yağı cinsellikte de bazı faydaları olabileceği öne sürülmektedir. Lavanta yağı, aromaterapide yaygın olarak kullanılan ve birçok faydası olduğu düşünülen bir yağdır.

Lavanta yağı cinsellikte cinsel isteği arttırması ve gevşemeye yardımcı olması nedeni ile tercih edilmektedir. Cinsellikte partnerler arasında rahatlama ve gevşeme sorunları ile cinsel isteksizlik söz konusu ise lavanta yağından faydalanılabilir.

Lavanta yağı doğrudan cinsel isteği tek başına arttırmasa da kişinin cinsel arzularının tetiklenmesine yardımcı olur. Hem kadın hem de erkekler için işlevli olan lavanta yağı sandal ağacı yağı ile birlikte kullanıldığında hem rahatlık hem de cinsel isteğin artmasına olanak tanır.

Lavanta Yağı Nasıl Kullanılır?

Lavanta yağı cinsellik için kullanılacaksa çeşitli şekillerde kendisinden faydalanılabilir. Lavanta yağından faydalanabileceğiniz en etkili yollardan biri de banyo sürecidir. Partneriniz ile birlikte banyo yapın.

Banyoda romantik kokular içeren mumlar ve yumuş yumuş havlulardan oluşan bir ortam oluşturun. Ortamı taçlandıracak şey ise lavanta yağı ve loş ışık. Loş ışıkta küvetteki suyun üzerine köpükler serpmeden önce lavanta yağı damlatın. Bu ortamın hem daha hoş kokmasına hem de bedeninizin rahatlamasına yardımcı olacaktır. Lavanta yağını kullanabileceğiniz bazı yöntemler;

 • İlişki öncesinde banyoda,
 • İlişki öncesinde cilt masajında,
 • Yatak odasında kullanacağınız bir oda nemlendiricinin içerisinde esans olarak,
 • Cinsel organlara doğrudan sürülerek,
 • Salataya ve yemeklere 2 damla kadar eklenerek.

Lavanta Yağı Yüze Sürülür mü – Lavanta Yağı Cilt Lekeleri

Lavanta Çayının Faydaları – Zarar ve Yan Etkileri

Lavanta Yağı Fiyatı – Kilo ve Litre Fiyatları

Lavanta Yağı Cinsel Organa Sürülür Mü?

Lavanta yağı cinsel organa sürülebilir. Doğrudan cinsel organların içerisine değil ancak cinsel organın üzerine ve yan kısımlarına lavanta yağı sürmek hem daha kaygan bir ortam oluşmasına hem de rahatlamaya imkan tanır.

Lavanta Yağı Cinsel Organa Sürülür Mü

Lavanta yağının cinsel organa sürülerek kullanılacağı durumlarda cinsel organın daha önceden temizlenmiş olmasına dikkat etmelisiniz. Lavanta yağı enfeksiyon önleyici ve rahatlatıcı özelliklere sahip olduğundan cinsel organa doğrudan sürülmesi mümkün olan yağlardan biridir. Bununla birlikte her yağı doğrudan cinsel organlara sürmek doğru değildir. Kaliteli bir lavanta yağı aldığınızdan emin olun.

Lavanta Yağı Cinsel Organa Nasıl Sürülür?

Lavanta yağı cinsel organa doğrudan el ile sürülebilir. Cinsel organın direkt olarak içine değil üzerine ve kenarlarına sürülmesi tavsiye edilmektedir. İlişkiden hemen önce hem cinsel organın rahatlatılması hem de yumuşatılması için lavanta yağından faydalanabilirsiniz.

Lavanta yağını kullanmadan önce cildinizin başka bir bölgesinde lavanta yağını denemeniz önerilir. Denedikten sonra cildinizin tepkilerine göre cinsel organınızda da kullanmaya başlayabilirsiniz. Doğrudan cinsel organa sürmek yerine tüketilen salataya da eklenebilir. Her ikisinin etki düzeyi birbirinden farklıdır.

En etkili lavanta yağı kullanımı cinsel organa doğrudan sürülen yöntemdir. Sürdükten sonra biraz cinsel organa masaj yapabilir ve sonrasında partnerinizi ilişkiye hazır hale getirebilirsiniz.

Cinsel Organa Sürülen Yağlar

Cinsel organa sürülen yağlar doğal olan ve cildi rahatlatan bazı yağlardır. Cinsel organa sürebileceğiniz başlıca yağlar;

 • Lavanta yağı,
 • Susam yağı,
 • Yasemin yağı,
 • Gül yağı,
 • Badem yağı,
 • Avokado yağı,
 • Sandal ağacı yağı,
 • Üzüm çekirdeği yağı,
 • Kayısı çekirdeği yağı.

Cinsel Organa Hangi Yağ Sürülür?

Cinsel organa yasemin yağı, badem yağı, gül yağı, avokado yağı benzeri birçok yağ sürülebilir. En çok tercih edilen yağlar ise cinsel isteği arttırması nedeni ile susam yağı ve lavanta yağıdır.

Lavanta Yağı Cinsel İsteği Arttırır Mı?

Evet. Lavanta yağı cinsel isteği arttırdığı bilinen yağlardan biridir. Aynı zamanda uyku sorunlarına da iyi gelir. Kişinin cinsel isteğinin artmasına yardımcı olur.

Ylang Ylang Yağı Ne İşe Yarar

Karınca Yumurtası Yağı Kullananlar

Sarı Kantaron Yağı Nasıl Kullanılır

Yorum yapın