Erkeklerin Cinsel Organının Boyu Nasıl Anlaşılır?

Erkeklerin Cinsel Organının Boyu, erkeklerin boyu veya ayaklarına göre ölçülemez. Boyu uzun erkeklerin cinsel organının da büyük olacağı bir şehir efsanesidir.

Her boyu uzun erkeğin cinsel organı çok uzun ve kalın olsaydı inanın ki bunu bilirdik. Cinsel organla boy uzunluğunun doğrudan bir ilişkisi yoktur. Geniş cüsseli erkeklerin de küçük penisleri olabilir. Boyu uzun olan erkeklerin cinsel organı hakkında boya bakarak yorum yapmak mümkün değildir ancak cinsel organı anlamak için bazı başka yollar mevcuttur.

Boyu Uzun Erkeklerin Cinsel Organı

Erkeklerin cinsel organının boyunu anlamak için onların boylarına, parmaklarına ya da burunlarına bakmak doğru bir tercih değildir. Kadınları yanıltan başka bir nokta da pantolon üzerinden görünümdür. Bazı erkeklerin penisleri pek içeri çekilmez ve genel olarak iri durur. Ancak bu durum erekte olunduğunda daha da iri olacağı anlamına gelmez.

Dışarıdan bakıldığında geniş ve büyük duran, erekte olmadığı zamanlarda da kaba duran penislerin erekte olduğunda muazzam büyüklükte olmasını beklemek doğru değildir. Kıkırdak penisler dışarıdan pek belli olmazken erekte olduğunda et yapılı penislerden çok daha büyük olabilmektedir. Bu nedenle pantolon üzerindeki görünüme pek de takılmayın.

Bir erkeğin penisinin ne kadar büyük olduğunu anlamak istiyorsanız onu erekte olduğunda görmeniz gerekir. Öte yandan büyüklüğün ve kalınlığın çok da önemli olmadığını söyleyen onlarca makale bulabilirsiniz. Marifet büyüklükte olsaydı patlıcan gibi meyvelerle erkekten alındığından çok daha fazla zevk alınabilirdi. Burada önemli olan cinsel ilişkinin nasıl gerçekleştiğidir. Kadınını etkileyen bir erkek söz konusu ise devasa bir penis pek de gerekli olmayacaktır.

Penis Boyu Nereden Ölçülür?

Erkeklerin Cinsel Organının Boyu Nasıl Anlaşılır

Penis boyunu ölçmek isteyen bir kimse doğrudan bir cetvel yardımı ile boyunu kendi ölçebilir. Bu durumda penis boyunu hangi anda ölçtüğü de önemlidir. Günlük hayatta penis aktif değilken boyunu ölçmek için idrar ihtiyacı olmayan sakin bir anda ölçüm yapılması yeterlidir.

Penisin maksimum boyunun ölçülmek istendiği durumda ise ereksiyon halindeyken boşalmaya en yakın anda ölçüm yapılması gerekir. Böylece penisin maksimum boyu öğrenilebilir. Ölçmek için cetvel ya da mezura gibi araçlardan yardım alınabilir.

Penisin maksimum boyunu doğru ölçmek için mezurayı kasıktan başlatarak penis ucuna kadar tutmak yeterlidir. Tam boy ölçümü için kasıktan ölçmeye başlamak gerekir.

Kalınlığı Ne Kadar Olmalı?

Penis kalınlığı ortalama 5 cm civarındadır. Yine ortalama penis boyu ise 13 ile 15 cm arasındadır. Bu aralıktaki bir penisin zevk almak ve erekte olmak için yeterli olduğunu da söylemek gerekir. Bazı penislerin kalınlığı daha fazla olabilirken uzunluğu daha kısa da olabilir. Ancak ortalama olarak bilinen ve ideal olarak tercih edilen penis uzunluğu ve kalınlığı ölçüleri yukarıdaki gibidir.

Wikipedia kaynağından alınan bilgilere göre dünyanın en uzun penisi olarak Guiness Rekorlar Kitabı kapsamına giren penis boyu 48 cm iken dünyanın en kısa penisi olarak yine rekorlar kitabına giren penis boyu 0,9 cm’dır. En kısa penis boyunu düşünürken gözünüzün önüne cüce insanları getirmeniz ve o boyutlardaki bir insan için bu boyun oldukça normal olduğunu düşünmenizde fayda var.


Daha fazla ilgili içerik;


Yorum yapın