Instagram Takipçileri Gizleme (3 Adım)

Instagram günümüzde birçok kişi tarafından kullanılan sosyal medya platformları arasında yer alıyor. Instagram’da kullanıcılar birbirlerini takip ederek birbirleri ile etkileşim halinde kalabiliyor. Fakat bazı kullanıcılar takipçilerinin diğer kullanıcılar tarafından gözükmesini istemiyor. Bu nedenle bu kullanıcılar tarafından Instagram takipçileri gizleme yöntemleri araştırılıyor.

Instagram hesabınızdaki takipçilerin başka takipçiler tarafından görülmemesini sağlayabilirsiniz. Bunun için Instagram takipçi gizleme özelliğini kullanabilirsiniz. Bu özelliği kullandığınızda Instagram takipçilerimiz diğer kullanıcılar tarafından gözükmeyecektir.

Instagram Takip ve Takipçi Gizleme

Instagram Takip ve Takipçi Gizleme

Instagram’da hem takip ettiğiniz listenin hem de sizin takipçilerinizin gözükmemesini sağlamak için Instagram takip ve takipçi gizleme işleminin yapılması gerekir. Bu işlem ise şu şekilde yapılır:

 • Instagram hesabı açılır.
 • Profil bölümünde sağ üst köşedeki 3 çizgiye tıklanır.
 • Ayarlar seçilir.
 • Ayarlardan hesap butonuna tıklanır.
 • Aşağı kaydırılıp takipçiler bölümüne gelinir.
 • Takipçiler bölümünde bulunan takipçileri gizli seçeneği etkinleştirilir.

Bu işlem yapıldığında Instagram takipçi ve takip ettikleriniz gizlenmiş olur. Böylelikle değer kullanıcılar hesabınıza girdiğinde takipçilerinizi göremez.


Daha fazla içerik;


Instagram’da Beni Takip Edenler Takipçilerimi Görmesin

Sosyal medya platformları arasında yer alan Instagram’da beni takip edenler takipçilerimi görmesin diyen birçok kullanıcı mevcuttur. Instagram’ın takipçi gizleme özelliği sayesinde bu işlemi gerçekleştirebilmek mümkündür. Takipçi gizleme özelliğini kullanan kullanıcılar takipçilerinin diğer kullanıcılar tarafından görünmesini gizleyebiliyorlar. Bunu hem Android hem de İOS işletim sistemine sahip olan cihazlarda kolaylıkla gerçekleştirebilmek mümkündür.

Takipçilerinizin ve diğer kullanıcıların sizin takip listenizi ve takipçi listenizi görmemesi için Instagram ayarlar bölümünden takipçi gizleme özelliğini aktif etmeniz gerekir. Bu özelliği aktif ettiğinizde diğer kullanıcılar takipçilerinizi görmeyecektir.

Instagram Takipçi Gizleme Programı

Instagram takipçi bölümündeki takipçilerin diğer kullanıcılar tarafından görülmemesini Instagram takipçi gizleme programı ile de gizleyebilmek mümkündür. Sosyal medya günümüzde kullanıcıların en çok kullandığı platform olduğu için bu platformda gerçekleştirilmek istenen işlemler oldukça fazladır. Özellikle Instagram’da kullanıcılar yüksek takipçi sayılarına ulaşıp Instagram üzerinden para kazanma fırsatına da sahip olabiliyor. Fakat bazı kullanıcılar takipçilerinin diğer kullanıcılar tarafından görülmesini istemiyor.

Instagram takipçilerinin diğer kullanıcılar tarafından görülmemesi için program kullanımı ile takipçileri gizleyebilmek mümkündür. Instagram takipçi gizleme işlemini gerçekleştiren uygulamaları indirerek bu uygulamalar üzerinden de takipçi gizleme işlemi yapılabilir.

Takipçi gizleme programı kullanmaya karar verdiğinizde mutlaka kullandığınız programın güvenilir olduğuna dikkat etmeniz gerekir. Bazı Instagram uygulamaları hesap şifrenizi ve hesap bilgilerinizi talep ettiği için hesabınızın çalınması ve başka kişilerin eline geçmesi söz konusu olabilir. Bu gibi durumlar ile karşı karşıya gelmemek için mutlaka takipçi gizleme programı kullanırken güvenilir uygulamalar kullanmak gerekir. Takipçi gizleme özelliğini en güvenilir şekilde kullanabilmek için Instagram’ın ayarlar bölümünden takip ettiklerinizi ve sizi takip edenleri gizleyebilirsiniz.

Instagram Takipçilerim Takip Ettiklerimi Görmesin 2023

Instagram’da sadece takipçilerinizi değil aynı zamanda takip ettiğiniz listeyi de gizleyebiliyorsunuz. Böylelikle diğer Instagram takipçileriniz takip ettiğiniz kişileri görmez Instagram takipçilerim takip ettiklerimi görmesin 2023 yılında da birçok kullanıcı tarafından araştırılan konular arasında yer alıyor. Takip ettiğiniz listenin gizlenebilmesi için Instagram ayarlar bölümünde gizleme işlemini yapabilirsiniz bu işlemi ise:

 • Instagram profil sekmesini gelin.
 • Profilin sağ üst köşesinde bulunan 3 noktaya dokunun.
 • Ayarlar bölümünden gizlilik seçeneğine dokunun.
 • Gizlilik sayfasında takip edilenlere tıklayın.
 • Takip edilenler sayfasında sağ üst köşede bulunan üç noktaya dokunun.
 • Üç noktaya dokunduktan sonra açılan bölümden gizli seçeneğine tıklayın.
 • Onay mesajını onayladıktan sonra gizli seçeneğini işaretleyin.

Bu işlemleri doğru adımlarla gerçekleştirerek Instagram’daki takip listenizi gizleyebilirsiniz.

Instagram’da Arkadaşımın Takipçilerini Göremiyorum

Instagram’dan arkadaşlarınızın takipçilerini ve takip ettiklerini görmek istiyor fakat göremiyor iseniz arkadaşınız takipçilerini gizlemiştir. Instagram’da arkadaşımın takipçilerini göremiyorum konusunu araştıran birçok kullanıcı mevcuttur. Takipçi görüntülemesi yapamıyor iseniz profiline girdiğiniz kişi takipçilerini gizlemiştir. Takipçiler gizlendiğinde herhangi bir şekilde o kullanıcının takipçilerini görebilmeniz mümkün değildir.

Instagram, Sadece Tüm Takipçileri Görebilir

Instagram’da takipçilerini gizleme özelliğini kullandığınızda diğer Instagram kullanıcıları Instagram, sadece tüm takipçileri görebilir yani Instagram kullanıcıları hesabınıza giriş yaptığında tüm takipçi sayınızı görecektir. Fakat sizi takip eden kullanıcıları göremeyecektir. Aynı zamanda takip ettiğiniz listeyi de gizlediğinizde sadece tüm takip ettiğiniz takipçileri gösterecektir. Bu takipçilerin hangi profiller olduğunu görüntülemeleri mümkün değildir.

Instagram hesabınızda takipçilerinizi ve takip ettiklerinizi gizleyerek diğer kullanıcılar tarafından sizi takip eden profillerin gizlenmesini sağlayabilirsiniz. Böylelikle hesabınıza giriş yapan bir kişi hem takipçilerimizi hem de takip ettiklerinizi göremez. Bunun yanı sıra takipçilerini ve takip ettiklerini gizleyen profilleri giriş yaptığınızda siz de o profillerin takipçilerini ve takip ettiklerini göremezsiniz.

Instagram yaygın olarak kullanılan bir sosyal medya platformu olduğu için bu konular hakkında yapılan araştırmalar oldukça fazladır. Özellikle hesabını gizliye alıp güvenilir bir şekilde Instagram’ı kullanmak isteyen kullanıcılarda bu yöntem ve sıklıkla başvururlar. Bunun yanı sıra Instagram hesabını açık profil olarak kullanan kullanıcılar da güvenilir bir şekilde hesabını kullanabilmek için takip ettiklerini ve takipçilerini gizleyebilirler.

“Instagram Takipçileri Gizleme (3 Adım)” üzerine bir yorum

 1. Takipçi gözükmeme özelliği ne zaman geldi acaba? Denemeye çalıştım ancak cihazıma bu güncelleme gelmemiş. Takipçilerini gizleyen var mı arkadaşlar

  Yanıtla

Yorum yapın