Instagram Çevrimiçi Kapatma (Tamamen veya Kişiye Özel)

Sosyal ağlar içerinde en çok kullanılan platformlardan birisi olan instagram pek çok özellikleriyle kullanıcını kendine çekiyor. Instagram uygulamaları içerisinde instagram çevrimiçi kapatma işlemi de pek çok kişi tarafından uygulanmaktadır. Platformda aktif olduğunuz zamanın diğer kişiler tarafından görülmesini istemiyorsanız çevrimiçi kapatma özelliğini kullanabilirsiniz. Böylece instagramda gezinirken girdiğiniz saatler gözükmeyecektir.

Instagram Aktiflik Kapatma 2023

Instagram Aktiflik Kapatma

Instagram son görülme özelliği en son çevrimiçi internette dolaştığınız zamanı göstermektedir. Ayrıca çevrimiçi olduğunuz zamanda karşı taraftan görülmektedir. Instagram aktiflik özelliğini kapatabilir ve son görüldüğünüz zaman dilimini engelleyebilirsiniz. Böylece ne zaman platforma girdiğiniz ve çevrimiçi olup olmadığınız karşı taraftan görülmeyecektir.

Instagram Çevrimiçi Kapatma iPhone

Instagram çevrimiçi kapatma İPhone olarak çevrimiçi ve son görülme özelliği WhatsApp ile aynı özellikleri taşır. En son online olarak ne zaman girdiğiniz gözükür. Son görülme ve çevrimiçi özelliğini gizlemek için sırasıyla şu adımları izleyebilirsiniz:

 • Instagrama bağlandıktan sonra profilinizi girin.
 • Profilinizin sağ üst tarafında yer alan üç çizgiye tıklayın.
 • Burada’’ Ayarlar ve gizlilik’’ simgesi yer alır. Bu simgeye tıklayın.
 • Bu kısımdaki arama yerine  ‘’Hareket Durumunu Göster’’ yazıp tıklayın.
 • ‘’Hareket ve Durumunu Göster’’ özelliği aktifse kapatın.

Instagram Aktiflik kapatma Meta

Instagram çevirimi kapatma işlemi yapmadan önce hem son görülme hem de hem de aktif olduğunuz durumu da gösterecektir. Çevrimiçi kapatma için işlem yapabileceğiniz gibi yeniden bu özelliği aktif etmek için aynı işlemler üzerinden giderek ‘’Hareket ve Durumu Göster’’ ibaresini aktif yapabilirsiniz.


Daha fazla bilgi;


Instagram Çevrimiçi Kapatma Android

Instagram çevrimiçi kapatma Android olarak platform üzerinde istediğiniz zaman hareketleriniz takip edebilir ve sistemi aktif eder ya da kapatabilirsiniz. Çevrimiçi olarak durumunuz aktifse takip ettiğiniz kişiler ve mesajlaştığınız herkes en son ne zaman aktif olduğunuzu görecektir. Takip ettiğinizi kişiler dışındakiler göremeyecektir.

Hareket durumunuz açıksa profiliniz yanında yer alan yeşil simgeden sizin o anda çevrimiçi aktif olduğunuz anlaşılır. Bu simge sayesinde karşı taraf sizin o an aktif olduğunuzu anlayacaktır. Hareket dökümünden aktifliği kaldırdığınızda en son görülme ve çevrimiçi olduğunuz durum gözükmeyecektir.

Instagram Aktiflik Kapatma Yeni Sürüm

Instagram aktiflik kapatma yeni sürüm olarak gün içerisinde aktiflik süreniz 24 saat kadar sürecektir. 24 saatten uzun süre çevrimiçi olmadığınızda ‘’Dün aktifti’’ olarak son görülme anınız belirlenir. Şu anda aktif durumu o an instagramda çevrimiçi olduğunuz zamanı simgeler. Bugün aktif butonu kullanıcının gün içinde farklı zamanlarda ara ara giriş yaptığınızı simgeler.

Instagram Son Görülme Kişiye Özel Kapatma

Instagram son görülme kişiye özel kapatma özelliği de en çok merak edilen işlemlerden birisi. Instagram üzerinden çevrimiçi ve son görülme özelliğinin pasif edilmesi tüm kullanıcılar için geçerlidir. Yani özel olarak instagram üzerinden kişiye özel bu işlemi uygulayamazsınız. Çevrimiçi özelliğini kapattığınızda tüm kullanıcılar için bu özelliği kapatmış oluyorsunuz.

Instagram Çevrimiçi Açma 2023

Aynı çevrimiçi kapatma işlemlerinden olduğu gibi instagram çevrimiçi açma özelliğini kullanarak durumunuzu aktif hale getirebilirsiniz. Böylece yeniden sizi takip eden kişiler çevrimiçi olduğunuz ve son görüldüğünüz zaman dilimini platform üzerinden görebilecektir. Bunun için yine sırasıyla şu işlemleri uygulayın:

 • Instagram uygulamasına giriş yapın.
 • Profilinizin yer aldığı simgeye tıklayın.
 • Profiliniz üzerinde yer alan sağ üst taraftaki üç çizgiye tıklayın.
 • Ayarlar’a simgesine basın.
 • Buradan gizlilik simgesine tıklayın.
 • Etkileşim altında yer alan ‘’Hareket Durumunu Göster’’ kısmını açık konuma getirin.

“Instagram Çevrimiçi Kapatma (Tamamen veya Kişiye Özel)” üzerine bir yorum

 1. Çevrimiçi olduğumu kapatıyorum ama kimin çevrimiçi olduğunu da görüntülemek istiyorum bu durumu çözmek için ne yapabilirim bir akıl verin lütfen

  Yanıtla

Yorum yapın