Spotify Takipçi Çıkarma (Ayarlar)

Online çevrimiçi olarak müzik dinleme platformu olarak Spotify etkin bir uygulamadır. Spotify takipçi çıkarma takipçi listesinden istediğiniz kişi ya da kişileri çıkarmak için uygulanır. Uygulama üzerinde beğendiğiniz müzikler için çalma listesi oluşturabilir ve listeyi takipçilerinizle paylaşabilirsiniz. Takipçileriniz listesinde hoşlanmadığınız kişiler varsa kişileri takip listesinden çıkarabilirsiniz. Bunun için şu yöntemleri sırasıyla uygulayın:

  • Öncelikle Spotify uygulamasına giriş yapın.
  • Uygulamanın sağ kısmında yer alan kullanıcı adı yazan yere tıklayın.
  • Karşınıza çıkan ekranda profil kısmını işaretleyin.
  • Takipçileriniz içerisinde çıkarmak istediğiniz kişinin profiline tıklayın ve engelle seçeneğine basın.

Spotify Takipçi Gizleme

Spotify Takipçi Çıkarma

Takipçi çıkarma dışında sizi takip eden kişileri profilinizde görmek istemiyorsanız Spotify takipçi gizleme işlemi yapıp yapamayacağınıza değinelim.  Dinleme etkinliklerinde takipçiler maalesef gizlenememektedir. Sizi takip eden kişiler ve sizin takip ettikleriniz profilde gözükecektir. Takipçilerin gözükmemesi için tek yol hesabınızın kapatılmasıdır.

Spotify Takipçi Gözükmüyor

Spotify takipçi gözükmüyor ise bunun nedeni muhtemelen takipçilerinizi engellemiş olmanızdır. Siz eklediğiniz takipçiler listesinde yer almıyorsanız siz de engellenmiş olabilirsiniz. Bunu da anlamanın bazı yolları vardır. Yazımızın devamında uygulama üzerinden engellendiğinizi nasıl anlamanıza gerektiği konusunda ipuçlarını vermeye çalışacağız.


Daha fazla içerik;


Spotify Engellendiğimi Nasıl Anlarım?

Spotify uygulamasında takipte bulunduğunuz kişiler tarafından engellenmeniz söz konusu olabilir. Bu konuda şüpheleriniz varsa engellenip engellenmediğinizi kolayca anlayabilirsiniz. Takip etmekte olduğunuz kişinin profilini açamıyorsanız, takipçileriniz listesinde o kişinin ismi yoksa ya da dinleme etkinliği gerçekleştirmek istediğiniz kişinin platformunda dinleme etkinliği göremiyorsanız muhtemelen engellenmiş olabilirsiniz.

Spotify Engelleme

Çevrimiçi en çok takip edilen müzik platformlarından birisi olan Spotify üzerinde yer alan takipçi listesinden istediğiniz zaman istediğiniz kişileri çıkarabilirsiniz. Spotify engelleme için uygulama üzerinden istediğiniz kişinin profiline girerek engelle seçeneğine tıklayın. Müzik dinleme listesinden yer almasını istemediğiniz kişileri bu yolla kolayca engelleyebilirsiniz.

Spotify Takipçi Arttırma

Spotify takipçi arttırma için yapabileceğiniz pek çok yöntem bulunur. Takipçi sayınızın platformda artmasını istiyorsanız şunları yapabilirsiniz:

  • Sosyal medya ağlarından tanıtımlar yapmaya çalışın. Şarkılarınızın hedef kitleler tarafından tanınmasını sağlamak için sosyal medya platformlarında müziğinizi ve sanatınızı tanıtmanız önemli. Sosyal medya hesaplarında pek çok kişiye ulaşmanız ve tanıtım yaparak Spotify takipçi sayınızı arttırmanız mümkün.
  • Sanatçı hesabınızın iyi bir şekilde optimize olması için Spotify for Artists’e erişim sağlayabilirsiniz.
  • Dinleyicilerinizin platforma sık vakit geçirmesi için yeni müzik ve çalma listeleri oluşturabilirsiniz. Takip listenizi ne kadar uzun süre platformda tutarsanız o kadar çok öne çıkarsınız.

Spotify Toplu Takipçi Silme

Spotify  toplu takipçi silme işlemi yapmak ve istemediğiniz kişileri uygulama üzerinden silmek için profil kısmında yer alan takip edilenler bölümüne girin. Burada takip listesinden çıkarmak istediğiniz kişileri seçip tek olarak ya da topluca silme işlemi yapabilirsiniz. İstediğiniz kadar kişiyi seçip listeden çıkarabilirsiniz.

Spotify Engel Kaldırma

Daha önce Spotify üzerinde engellediğiniz kişi ya da kişilerin engelini kaldırabilirsiniz. Spotify engel kaldırma işlemi için yapmanız gereken engelini kaldırmak istediğiniz kişi ya da kişilerin profiline tıklayın. Burada engelli yazısına gelerek engeli kaldır seçeneğine tıklayın. Böylece daha önce engellediğiniz kişi ya da kişilerin engelini bu yolla kolayca kaldırabilirsiniz.

Spotify Takipçi Çıkarma Mobil

Spotify takipçi çıkarma mobil üzerinden listenizde yer almasını istemediğiniz kişileri silme ya da engelleme yoluyla kolayca takipten çıkarabilirsiniz. Böylece sadece sizin istediğiniz kişilerin platformda kalmasını sağlayabilirsiniz. Takipçi kasmak için de sınırlı şekilde dinleme listesi oluşturabilirsiniz. Bu şekilde Spotiyf uygulamasını istediğiniz şekilde düzenleyebilirsiniz.

“Spotify Takipçi Çıkarma (Ayarlar)” üzerine bir yorum

  1. Spotify üzerinden karşı tarafın takipçilerini görüntülemek istiyorum. Karşı tarafın takipçi sayısı gözükmüyor ve paylaşımlarını görüntüleyemiyorum.

    Yanıtla

Yorum yapın