10 Cent Kaç TL (Güncellendi) – € Cent Ne Kadar Eder?

Pek çok ülkenin para birimi olan Cent ana para birimlerinin yüzde birini temsil etmek için kullanılır. 10 Cent kaç para diye merak edenler için bu para biriminin Türk parası olarak ne kadar olduğunu belirtmenin yanı sıra bazı detaylar da paylaşalım. 10 Cent 2.7 TL’ye denk gelmektedir.

Cent bizdeki Türk parasında kuruşun tam karşılığına den k gelir. Farklı ülkeler içim ayrı değerleri ifade etmektedir. Cent çoğunlukla EURO VE Dolar olarak sık kullanılan bir para birimidir. Bu para birimleri için Cent daha çok kullanılır.

1 € Cent0,27 TL
5 € Cent1,35 TL
10 € Cent2,70 TL
20 € Cent5,40 TL

10 Cent Euro Kaç TL

Cent’in daha çok Dolar ve Euro olarak kullanıldığını ifade etmiştik. Peki 10 Cent Euro kaç TL eder diye soracak olursanız şu şekilde cevaplayabiliriz. 1 Euro 100 Cent’e karşılık gelmektedir. Dolayısıyla 10 Cent karşılığı 1000 Cent yapmaktadır.

Ülkeden ülkeye para değerli değişir ve Cent değerleri de buna göre değişiklik gösterir. Euro dışında ABD Doları olarak Cent karşılığını açıklayacak olursak; 1 ABD Doları 100 Cent civarındadır. Bizde nasıl 1 TL 100 kuruşa denk geliyorsa 1 ABD Doları 100 Cent’e denk gelmektedir. Türk parası olarak Cent oranları ise oldukça farklıdır. Dolar sürekli değişiklik gösterdiği için Cent miktarı da Türk parası olarak değişebilecektir.

1 Cent Kaç TL

1 Cent kaç TL sorusu da merak edilmekte. Dediğimiz gibi dolar bazında bakacak olursak dolar sürekli değişebilmektedir. Tahmini olarak bakacak olursak 1 ABD Doları 15 TL civarında düşünürsek 1 Cent 0.27 TL gibi fiyata denk gelecektir.

20 cent Kaç TL

TL bazından Cent’lerin karşılığı tahmini olarak verilmektedir. Güncel olarak veriler yıla göre ve doların artış ya da düşüş miktarına göre değişebilmektedir. 20 Cent kaç TL merak edenler için tahmini rakam 1 Cent 0.27 TL ise 20 cent 5,40 TL denk gelmektedir. Bu şekilde tüm rakamların Türk parası karşılığında ne kadar olduğunu tahmin edebilirsiniz.

5 Cent Kaç TL

5 Cent kaç TL diye soracak olursanız yine tahmini rakamlardan yola çıkarak 5 Cent 1.35 TL civarında yapmaktadır. Yıl olarak ve dolardaki dalgalanmalara göre bu rakam değişebilir. Net fiyat için güncel fiyatları takip etmeniz gerekir. Böylece en doğru ve net bilgilere erişebilirsiniz.


Daha fazla içerik;

Yorum yapın