Snapchat Sessize Alma (Rahatsız Etme Özelliği)

Snapchat uygulaması sosyal medyada sık kullanılan uygulamalardan birisidir. Snapchat sessize alma işlemi birinin sesini kapatmaktır. Bunun için yapmanız gereken işlemler çok basittir. Snapchat üzerinden birisini sessize almak için sırasıyla şu işlemleri yapabilirsiniz:

  • Sesini kapatmak istediğiniz kişinin Snapchat’te profilini açın. Profil üzerinde yer alan sağ köşedeki üç noktaya tıklayın.
  • Sonrasında ‘’Sessiz’’ butonuna tıklayın. Bu kadar basit. Bu şekilde istediğiniz kişinin sesini kapatabilirsiniz. İsterseniz engelleme yoluyla da istediğiniz kişi engelleyebilir ve istediğiniz kişiyi bu şekilde gizlersiniz.

Snapchat Kişiyi Sessize Alma

 Snapchat kişiyi sessize alma işlemi yaparak istediğiniz kişiyi belirttiğimiz yol üzerinden giderek sessize alabilirsiniz. Bu şekilde sessize alma işlemleri ile gerçekleştirdiğinizde artık o kişinin snaplarini göremezsiniz. Tabi o da sizinkileri doğal olarak göremeyecektir. İsterseniz sonrasında yeniden sesiz modundan çıkabilir ve sesi açabilirsiniz.

Sessize alma işlemi yaparak sadece istemediğiniz kişinin Snapchat’te sesini kapatabilirsiniz. O kişi silinmeden kayıtlı olmaya devam edecektir. Kişiyi programdan tamamen çıkarmadan sessize alarak uygulamayı kullanmaya devam edersiniz.


Daha fazla içerik;


Snapchat Bildirimleri Kapatma

Snapchat bildirimleri kapatma modülü konusunda bilmeniz gerekenleri şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Snapchat yazma bildirimleri denilen bildirimle herkes tarafından aktiftir ve bu tür bildirimlerde kapatma işlemi yapılmaz.
  • Uygulama üzerinden kullanıcıların bildirim sayısı azaltılabilir. Kişilerden gelen mesaj bildirimlerini kapatabilirsiniz. Snapchat üzerinden ayarlar menüsünü kullanarak bildirimleri düzenleyebilir ve buradan bildirim sayısını azaltabilirsiniz.

Snapchat uygulaması üzerinden yazma bildirimleri size dakikalar öncesinde bildirilir. Yani bir arkadaşınızdan yakın zamanda mesaj alacağınız zaman bu size bildirim gönderilir. Bu sayede yakında mesaj geleceğini bildirim sayesinde kolayca öğrenirsiniz.

Snapchat Rahatsız Etme Modu

Snapchat rahatız etme modu  kişilerden gelen bildirim sayısını azaltmak için uygulanan bir yöntemdir. Bu sayede sık sık bildirim almaktan kurtulmuş olursunuz. Rahatsız edilmemek ve bildirimleri kapatmak için sırasıyla şu işlemleri yapmalısınız:

  • Öncelikle Snapchat uygulamasını açın.
  • Uygulamaya girdikten sonra ‘’Sohbet’’ butonunu aktif edin.
  • Bildirim almak istemediğiniz kişi ya da kişileri işaretleyin.
  • Karşınıza çıkan kişi profilinin sağ üst köşesi üzerinde yazan üç noktaya tıklayın.
  • Sonrasında ‘’Sohbet Ayarları’’ seçeneğine tıklayın.
  • Açılan sayfada ‘’Mesaj Bildirimleri’’ özelliği karşınıza çıkacaktır. Bu özelliği devre dışı bırakmanız gerekir. Bu şekilde devre dışı bırakarak artık ilgili kişilerden bildirim mesajı almazsınız. Bu şekilde bildirim mesajlarını görmek istemediğinizde mesaj bildirimlerini kolayca devre dışı bırakabilirsiniz.

Snapchat Mesaj Bildirimi Kapatma

Snapchat mesaj bildirimi kapatma işlemi Snapchat üzerinden bildirim almak istemediğiniz zaman kullanılır. Bildirimler kimi zaman sıkıcı ve sinir edici olabilmektedir. Çünkü karşı taraftaki kişi yazmaktan vazgeçmiş olabilir ya da yanlışlıkla tuşa basılı bırakmış olabilir. Bu durumda o kişi mesajı silene kadar ya da mesajı gönderene kadar bildirim kaybolmaz.

Yorum yapın