Trend Aramaları Kapatma (Geçmiş Öneriler)

Google üzerinde yer alan trend aramalar kapatılarak devre dışı bırakılabilir. Trend aramaları kapatma işlemi için ayarları değiştirebilirsiniz. Google uygulamasında trend aramaları kapatabilirsiniz. Google.com adresinde kapatma işlemi yapmak için mobil tarayıcı üzerinden ayarlarınızı yapmanız gerekir.

Google Trend Olan Aramaları Kapatma

Google trend olan aramaları kapatma için sırasıyla şu işlemleri yapabilirsiniz:

  • Öncelikle google uygulamasını açın.
  • Uygulamanın sağ üst kısmında yazan profil resminiz ya da adınız baş harfi olan kısma gelin.
  • Profil kısımda Ayarlar-Genel’e tıklayın.
  • Burada trend olan aramalarla otomatik tamamla ayar kısmını pasif hale getirin.

Trend Olan Aramaları Nasıl Silerim?

Tren olan arama işlemlerini gerçekleştirmek için belirttiğimiz şekilde Google profil kısmındaki ayarlara girebilir ve buradan trend aramaları silebilirsiniz. Böylece trend aramalarınız artık Google üzerinde siz aktif edinceye kadar görünmeyecektir. Daha etkin kapama işlemi için tarayıcınıza giriş yaparak buradan silme işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.


Daha fazla içerik;


Şunu Aramayı Deneyin Kapatma

Trend aramaları kapatma işlemi yaparken son aramalarla ilgili öneriler almaya devam edebilirsiniz. Bu önerileri almak istemiyorsanız Aramayı Özelleştirme’yi kapatmanız gerekir. Bu işlemi yapmak için yine Googşe uygulamasını açın ve buradaki profil resminiz üzerinden Ayarlar- Genel- Aramayı özelleştirme kısmına dokunun. Buradan aramayı özelleştirme ayarını kapatmanız gerekir.

Android Trend Aramaları Kapatma

Android trend aramaları kapatma işlemi ile istemediğiniz aramaları pasif hale getirmeniz mümkündür. Her an farklı pek çok konuda aramalar yapılmakta ve bu aramalar sürekli karşımıza çıkarak rahatsızlık verebilir. Bu aramalardan kurtulmak için trend olan aramaları silmeniz gerekir.

Bir şey yazmadan aramalar kısmında trend kelimeler çıkar. Bu kelimeler çıktığında yanlış işlemler yapmanızı sağlayabilmektedir. Trend aramalar herkes tarafından yapılan aramaları kastetmektedir. Bu aramaları pasif etmek için trend aramaları kapatarak bu sorundan kurtulabilirsiniz.

Trend Olan aramalar Ne Demek?

Trend aramalar belirttiğimiz gibi herkes tarafından yapılan aramaları gösterir. Kişiler başka aramalar yapsa da trend aramalar yine karşılarına çıkabilmektedir. Bu trend aramaları görmek istemeyebilirsiniz. Bunun için belirttiğiniz gibi bu aramaları kapatabilirsiniz. Ayarlar kısmında ‘’trend olan aramalarla otomatik tamamla’’ ayarı açıksa bunu kapatabilirsiniz. Bu şekilde kapatma işlemi yaptığınızda artık trend olan aramalar karşınıza çıkmayacaktır.

Google da Trend Olan Aramalar Nasıl Silinir?

Google trend olan aramaları silme işlemi yaparak trend olan aramaları pasif hale getirmeniz mümkündür. Ayarlar kısmından bu işlemleri yapabilirsiniz. Tekrar karşınıza aramalar çıkıyorsa yine aynı yerden trend aramaları pasif hale getirebilirsiniz. Böylece artık karşınıza herkesin yapmış olduğu aramalar çıkmayacaktır.

Arama Önerileri Kapatma

Trend aramalar dışında öneriler de arama bölümünde sık karşımıza çıkar. Her gün milyarlara arama yapılmakta ve bu aramalar arama sayesinde arama butonunda konu araştırırken karşımıza trend arama ya da öneri olarak karşımıza çıkmaktadır. Trend aramaları kapatsak da trend öneriler bu sefer çıkabilmektedir.

Arama önerileri kapatma için tarayıcı ayarlarına girmeniz gerekir. Trend olan aramalarla otomatik tamamla ayarının kapatılması gerekir. Buradan ayarların kapatılmasıyla birlikte Google kullanıcılarına bu sayede bir kelime ya da cümle önerisinden bulunmayacaktır. Bu şekilde basit bir şekilde öneriler kısmını kapatabilirsiniz.

Google Arama Önerileri Kapatma

Google arama önerileri kapatma ile artık istemediğiniz trend aramalar dışında istemediğiniz önerileri de kapatabilirsiniz. Böylece artık karşınıza çok sayıda istemediğiniz kelime ya da cümlelerle karşılaşmayacaksınız. Öneri ve trend aramalar farklı bir konuda araştırma yapmak istediğinizde yanlış arama yapmanızı sağlayabilir. Kullanıcılar bu durumdan rahatsız oldukları için trend arama ve önerileri kapatarak bu aramalarını rahat hale getirmektedir.

Yorum yapın